Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemszárazság ellen javaslatok?

Szemszárazság ellen javaslatok?

Figyelt kérdés

Elmentem szemészetre, mert nagyon fájtak a szemeim. Azt mondta dr. Úr, hogy szárazak a szemeim, ezrét sajogtak. Felírt két cseppet, az Efflumidex-et gyulladás csökkentésre (napi 3×) ill. a Refresh-t (ezt bármikor csepegtethetem, amikor érzem hogy száraz vagy fáj a szemem)

Nos a probléma az, hogy belecsepegtetek a szemembe, DE már 5 percel utána ismét szúr, bök és száraznak érzem mind a két szememet. Fájnak, és emiatt a fejem is. Tegnap is legalább 10× cseppentettem, de estére már megint bevörösödtek és nagyon fájtak a szemeim. Komolyan mondom rendesen fáj a nézés.

Volt már valakinek hasonló panasza? Hogy lett jobb? Mellesleg egész nap a monitort nézem, mert a munkámhoz tartozik.


(2 perce csepegtettem, és már megint tudnék, annyira éget....)


2011. nov. 3. 13:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
... vagy lehet vissza kellene mennem a dokihoz? (ami egy fél vagyon..)
2011. nov. 3. 13:54
 2/13 anonim ***** válasza:

Vissza kéne menned egy másik dokihoz. Nem kell magándokihoz menned, szemorvosból az ingyenes is tökéletes.

Ha esetleg kontaktlencséd van, a monitor elé felejtsd el.

Valamint tartsd be a monitoros munkavégzésre vonatkozó szabályozást: óránként 10 percre tarts szünetet. Ez a munkáltató köteles biztosítani. Nem láblógatásról van szó természetesen, hanem olyankor másfajta munkát végzel, így ledolgozni sem kell (mint az ebédszünetet). Ha a munkáltató ezt nem biztosítja, törvényt sért.

2011. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs kontaktlencsém, szemüvegem van (feles), de az is ritkán van rajtam, doki is mondta, hogy igazából monitor nézéshez felesleges felvennem. 10 perces szünetem igazából van, mert néha mászkálok erre-arra, de akkor is sokat ülök a monitor előtt.. most 40, 50 vagy esetleg 60 perc..a szemnek majdnem mindegy szerintem.

Az a baj, ha nem magándokihoz megyek, akkor várhatok min. 3 hónapot a szemészetre. Jajjjjjjjj

2011. nov. 3. 14:12
 4/13 anonim válasza:
kacsazsír
2011. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, lehet, hogy allergiás vagy a gyulladáscsökkentő szemcseppre és másik kell. Ha csak szemszárzság lenne, attól nem gyullad be ennyire, nekem is az van évek óta, volt hogy napi 12 órát ültem a gép előtt, de vörös nem lett a szemem. Egyébként én Humalac "B", vagy Artelac műkönnyet veszek és napi 2-szer elég cseppenteni, elmúlt az égető és szúró érzés, de lehet kapni gyógyszertári műkönnyet is, az egyáltalán nem allergizál, mert nincs benne tartósítószer, igaz azt hűtőben kell tartani és max 1 hétig lehet használni.
2011. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban vény nélkül lehet kapni műkönnyet. szerintem próbáld ki.
2011. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Küldtem privit.
2011. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a proclear lencse és solo care aqua folyadék kombináció vált be szemszárazságra. Mellé alakalomszerűen a dm-ben kapható egyesével kicsomagolt műkönnyet használtam.
2011. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem már egy hete fájt, szúrt és égett a szemem, mikor orvoshoz mentem. A rendelőből kipenderítettek azzal, hogy használjak műkönnyet/gratula az orvosnak!/. Másnap elmentem a magán dokihoz, ő azt mondta, hogy nem elég a műkönny, mert be van gyulladva a szemem. 2 napja használom a cseppeket/Systane, Flucon/, de nem sok hatása van. Egész nap pihentetem /sötét szoba+csukott szem/. El vagyok keseredve, mert holnapután munka, ott meg nem lehet egész nap csukva a szemem.

A felsorolt cseppeket majd én is kipróbálom, hátha valamelyik bejön!

2012. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet, főleg most, hogy beköszöntött a téli, száraz időszak.. tavasszal voltam szemorvosnál (SZTK), rögtön azzal fogadott, hogy kipróbáltam-e az összes szemcseppet a patikában.. aztán azért megvizsgált és felírt 2-3 vényes cseppet, amiket hűtőben kell tartani, stb. Nem nagyon segítettek, ill. amikor igen, akkor a műkönny is elég volt (Tears Naturale II). De ha olyanok a körülmények, akkor semmi sem mulasztja el a száraz érzést. Nem tudom elhinni, hogy végig kéne próbálnom 15 féle szemcseppet, hátha vmelyik segít. Tényleg nem lehet vizsgálat alapján felírni a megfelelőt?
2012. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!