Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora baj ha a legnagyob...

Mekkora baj ha a legnagyob számot se tudom elolvasni a szemészeti táblán?

Figyelt kérdés
Látom csak homályosan nem élesen. Már évek óta húzom-halasztom h menjek-e el. De most muszáj suli miatt. Mekkora dioptria kellesz ?
2011. szept. 8. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
nagy...még én is el tudom olvasni a felső számot a 4D-mel
2011. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Huhh... csodálom, hogy eddig boldogultál a mindennapi életedben.


Én is húztam ameddig lehetett, talán még a felső 1-2 sort láttam és úgy kaptam -3,5 dioptriás lencséket... de ez nem biztos, hogy így volt...

Aztán kontaktlencsét hordtam, végül -7,5 körülire romlott a szemem.

23 évesen pedig belevágtam egy lézeres szemműtétbe. Életem egyik legjobb döntése volt :))

Most már 13 éve volt a műtét és szuperül látok!

Ajánlom neked is, ha zavar a szemüveg vagy hogy lekorlátoz a szabadságodban a homályos látás. :)

2011. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
73%
én se tudom nekem -3D körülvan
2011. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Húgom el tudta olvasni a felső 2 számot, és így kapott +7,5 dioptriásat..
2011. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Én se tudom, szemüveges vagyok 16 éve.az én szemem -2,5 és 3as.
2011. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Vagyis -7,5-est akartál írni, nem? :)


A pluszos a távollátást (távolba jól lát) jelenti... a mínuszos meg a rövidlátást :)

2011. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
73%
Hát ha azt nézem, hogy én a legeslegalsót látom kicsit homályosabban, de még valamennyire kivehetően, elég nagy... Párom se nagyon látja őket, azt mondta, hogy a szemüvege -3-hoz közelít.
2011. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nem biztos, hogy magas dioptriaszámút fogsz kapni, bár elég valószínű. Én is 7 körülire tippelek. Menj el bátran, aztán majd meglátod, hogy a felírt receptet kiváltod-e. A tábla tőled 5 méterre van, ha a legfelső sort homályosan látod, az még nem a világ vége. Vannak vékonyított lencsék + kontakt lencsék is. Szerintem felesleges gyötrődni a homályos látással, ha lehet élesen is látni közben!


Szemműtétet én a helyedben elkerülném messziről. inkább szemüveg, az még jól is állhat, de ha a szemedet megműtteted, akkor

1. visszaromolhat (bár ez a kissebb baj)

2. ha később ne adj Isten, valamilyen komoly látásromlást okozó szembetegséged lesz, ami egyébként műtétettel korrigálható lenne, nem fognak megműteni a korábbi "szépészeti" beavatkozás miatt (ezt nem verik nagy dobra a klienikák, ahol ezeket a műtéteket csinálják - pénz beszél, kutya ugat)


Úgyhogy hajrá!!!!

2011. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az, hogy már 13 évet láttam és nem majdnem vakon éltem egy csodával ér fel nap, mint nap... :)


De mindenkinek joga eldönteni, hogy mit mer és mit nem :)

2011. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt nem tudom, hogy honnan veszed, hogy nem vállalnak újabb műtétet "komoly" esetben majd...


Linket tudnál másolni? :)

2011. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!