Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt itt már valakinek akant...

Volt itt már valakinek akant amőbája (acantamoeba) a szemében?

Figyelt kérdés
Kb 4.5-5 éve kerültem kórházba ezzel a betegséggel, nekem szerencsére csak az egyik szememet támadta meg ez a betegség. Kíváncsi vagyok, hogy az elvileg magyarországon ritka, törzskönyvezetlen betegséget vajon hányan kaphatták el, és milyen kontaklencséje volt. Nekem napi lencsém volt amivel elvileg lehetetlen volt elkapni, de mégis sikerült egy kötőhártya gyulladást követően..( ha még idejében szakértő orvoshoz kerül az ember akkor nagyon hosszú kezelés után (nekem 1.5 év volt), szem injekciózás, sokszori cseppentések után egy heg marad hátra a szemben.. Ha későn kerül az orvoshoz akkor akár szaruhártya átültetés is lehet a vége..
2009. febr. 21. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem most az van sajnos már egy fél éve :(...kár hogy ilyen régen írtad a kérdést pedig lenne pár kérdésem a dologgal kapcsolatban.
2013. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 porcukormókus válasza:

Nalam 2hete diagnosztizaltak, de előtte 3hetig nem birtak rájonni..

Ha itt vagytok meg, meselhetnetek, meggyógyultatok mar? En egyenlőre Lavaseptet es Brolenet csepegtetek felvaltva óránkent, es pupillatagitot (humapent) 2x naponta. Ti milyen kezelést kaptatok? Mikor lett kicsit elviselhetőbb ez az egész? Én képtelen vagyok kimenni az udvarra, amig sut a nap, pedig van két kicsi gyerekem, nagyon kellene..

Raadasul most a szemüvegemet sem tudom hordani, mert napszemüvegben vagyok szinte egesznap, igy alapbol sem látok tuljol..

Ha olvassatok, legyszi valaszoljatok! Koszi!

2013. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!