Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az igazság? -rövidlátás-

Mi az igazság? -rövidlátás-

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, 20 éves, igaz-e az, hogy aki rövidlátó, ritka esetben fog újra tökéletesen látni?
2011. febr. 21. 19:20
 1/4 poiu ***** válasza:
Alapjában igaz. Viszont iszonyú gyorsan fejlődik a tudomány - tökéletesen fogsz látni 40 éves korodban.
2011. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én rövidlátó vagyok 10 éves korom óta, -1-es üveget hordtam 7 évig, majd -1,5 és -1,75-öt két hónapig, majd -2-őt hordtam 13 évig, majd spontán javult a szemem és -1,25-ös üveget kaptam, ami már 5 éve ennyi.

Azt beszélik hogy egyszer lesz egy átmeneti idő amikor eldobom a mínuszos üveget, és utána viszont már olvasószemüvegre lesz szükségem. Ez már a korral fog járni. De az is meglehet hogy nem fog teljesen megjavulni és a középkori olvasószemüveg miatt bifokális szemüvegre lesz szükségem.


Viszont ismerek olyat aki rövidlátó volt 15 évig, majd eldobta a szemüveget, és az elkövetkező 30 évig nem is kellett neki szemüveg. Aztután persze újra kellett mínuszos is meg olvasó is.

2011. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokban függ a TV és számítógépezési szokásaidtól, tudom mennyire közhelynek hangzik, de észre sem veszi az ember mennyire le tudja terhelni a szemét mindkettő.


Alapból a rövid- és távollátásra az eberek zöme úgy gondol, mint egy stagnáló állapot, ami csak rosszabb tud lenni, holott ez nem teljesen igaz. Maga a látás és fókuszálás folyamata is "erősíthető", ahogy a szem is "edzhető".


Ha hordasz rá szemüveget, otthon (tehát nem közlekedésnél vagy egyéb helyzetben ahol elengedhetetlenül szükséges), vedd le a szemüveget, konyhában fürdőszobában ne hord. Én is sokáig szemüveges voltam, és tudom mennyire hozzá tud szokni az ember, el is felejti hogy hordja és onnantól egész nap rajta van.


Ugyanígy hasznos, ha beiktatsz otthonra egy kis tréninget, 5-5 perc, ha zenét hallgatsz közben, még 2 zeneszámnyi időt sem vesz igénybe. Napközben amikor világos van, menj oda valamelyik ablakhoz, tedd az ujjaidat az üvegre, és váltogasd a fókuszálásod a kinti épületek és a tenyered között. Még jobb, ha maga az ablakon kívüli látnivalókban is van fókusztávolság, tehát egy nagyon messzi épület, egy közelebbi fa, egy még közelebbi kerítés, és így tovább. Szépen lépcsőzetesen oda majd vissza váltod a fókuszálásod, ez nagyon jól tudja erősíteni a szemet, és tényleg napi kétszer 5 perc szinte semmi ehhez.


Vannak persze még ötletek, és nem is szeretnék kilométeres választ írni. Neten keresgélve biztos találsz még hasznos ötleteket, remélem tudtam segíteni.

2011. febr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először 12 éves koromban kaptam szemüveget, mert szóltam, hogy nem látom teljesen élesen a táblát, akkor -1,25ös volt mindkét lencse, és hát sokáig nem hordtam. Végülis élesen láttam vele, de mindig úgy láttam, mintha köd lenne vagy nem tudom elmagyarázni, de mindenki azt hitte, csak nem akarom hordani úgy egyébként. Eltelt másfél év így, hogy nem hordtam csak volt. De közben ugye mindent közel tartottam magamhoz, vagy pl. a tévét, gépet közelről néztem. Aztán szóltam, hogy tényleg el kéne menni orvoshoz, na akkor géppel állapították meg, hogy -4 és -4,5ös a szemem, de két 4-es lencsét kaptam. Egyébként, amikor mondtam, hogy másfél éve kaptam az 1,25öst az orvos azt hitte elromlott a gép, szal hagyományos vizsgálatra is elküldött, de ugyanaz jött ki. Azóta 3 év telt el és ahhoz képest elég jó vagyok, mert lassult a romlás. Most nyáron voltam megint, -6 és -5ösre romlott, ami végülis javulást jelent a romlásban. Ha hordom a szemüveget végülis mindegy, nem érzékelem mennyivel rosszabb, de nélküle tényleg még olvasni se tudok. (Amúgy tudok, mert közelre látok, de elég rossz, hamar megfájdul a szemem.)

A hibát szerintem ott követtem el, hogy nem hordtam akkor a szemüvegem, mert akkor tényleg nagyon gyorsan romlott, és ennek szerintem nem maga az a tény az oka, hogy nem volt rajtam, hanem hogy emiatt mindenhez közel hajoltam, mindent közelről néztem.

Még hozzátartozik, hogy anyukámnak ugyanígy 12 évesen állapították meg a -1,25öt csak neki 20 év alatt romlott 3,25re, amikoron is megműtette, és most tök jól lát.

De pl. apának a katonaságnál állapították meg, hogy kéne valami ilyesmi gyenge szemüveget, hogy -1 vagy -1,5, de nem volt hajlandó hordani, azóta se kell neki.

Szal sok minden történhet még, nem kell örökre hordanod, de ne kövesd el azt a hibát, amit én, hogy viszonylag jól látsz a -1,5össel és emiatt nem hordod, bár néha kell edzeni is a szemet, de nem úgy, hogy egyáltalán nem hordassz szemüveget.

2011. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!