Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveg után a látás...

Új szemüveg után a látás tovább romlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Profi szemüveg viselők segítségét szeretném kérni:D 2 éve van kb szemüvegem, eleinte annyira nem kellett hogy csak egy gyenge (0,5ös?) volt, és csak számítógéphez használtam, de nemrég erősebbre kellett frissítenem, ez asszem másfél és 2es? (más a két szememnél, sajnos most nincs nálam a papír nem tudom pontosan). Mióta ezt a szemüveget használom jól látok vele és nem is bántja a szemem, viszont egyébként ha nincs rajtam sokkal rosszabbul látok! Eddig mikor reggel felkeltem pihent szemmel még jól láttam a laptopot, most viszont már érezhetően szükségem van mindig a szemüvegre, és egy pár hónap alatt romlott le így, az új szemcsi óta...

Segítsetek kérlek, veletek is így volt? Ez van,csak el kell fogadni? Vagy mégsem jó a szemüveg?



tegnap 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Jézusom, kérlek beszélgess majd erről a szemészeddel.

A szemüveg nem állítja meg a szemed romlását. És ahogy mondani szokás, csak ember nincs a mai világban aki betartja: 1 óránál többet nem is ajánlatos képernyő előtt tölteni egy nap :D De hát ezt ki tarja be...

Szóval igen, évről évre valszeg romlani fog a szemed.

Ha szemész megvizsgált, egyébként jól látsz a szemüveggel, nem fáj a fejed benne, nincs idegen érzeted, akkor valszeg a szemüveg jó.

tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elmész szemészetre és megnézeted a szemed. Lehet csak már a szemed annyira alkalmazkodott a szemüveghez, hogy anélkül nem jól látsz.
tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szemüveg nem javítja a látást, csak segít látni, ahogy a mankó sem forrasztja össze a törött lábadat, de segít abban, hogy elbicegj a boltba. Javítani csak műtéttel lehet a helyzeten.
ma 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem romlott. Hatodikas korom óta hordtam szemüveget kb 30 éves koromig, amíg meg nem műtettem. Felessel kezdtem, aztán folyamatosna romlott -3.5-ig. Az a helyzet, hogy a szem nincs tornáztatva, ráadásul állandóan erősebb lencsét adtak egy picivel, hogy még jobban lássak, így szuperül eltunyult a szemem. Aztán -3-nál nem cseréltettem többé lencsét, így sikerült megállni -3.5-nél a műtétig.
ma 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!