Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem eltávolítása utána...

Szem eltávolítása utána tényleg kötelező az üvegszem?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetem kb. 1,5 évvel ezelőtt, akkor megsérült a jobb szemem. Akkor több műtéttel "esztétikailag" megmentették. Látni nem látok vele semmit, de úgy megvan, hogy ott a helyén. Most egy pár hete időnként (egyre hosszabb időkre) nagyon durván fáj, és olyan érzésem van, mintha ki akarna "robbani" a helyéről. Voltam több orvosnál is (külföldön is, mert az időm egy részében külföldön élek), és mindegyik a szemem eltávolítását javasolta, hogy látni nem látok vele, de jobb lenne ha eltávolítanák. Utána olvastam és azt ovlastam, hogy utána kötelező üvegszemet használni. Mert pl. ki se fogom tudni nyitni és ez sok gondot okozhat. Néztem videókat meg mindent, és el nemm tudom képzelni, hogy kotorásszak a szemem helyén. Annyira idegen tőlem a gondolat. Megtehetem, hogy nem használok utána üvegszemet? Ez az esztétikai dolgokon kívül okoz mást? Pl. tényleg nem fogom tudni kinyitni a szemem és az tényleg okozhat gondokat?

#üvegszem #szem eltávolítás
2023. dec. 3. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha fenn áll még a probléma:


szerintem idegkárosodás lépett fel. szedj molgammát minden nap és flektor rapidot is. kb. 4 hónap alatt teljesen el kell múlnia.


sztem ne szedesd ki a szemedet. volt rá példa h egyesek ismét láttak valamennyire a sérült szemükkel.

2023. dec. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1,5 éve nem látok vele semmit 0-t. Azt se, hogy sötét van vagy világos. És sajnos a baleset jellege miatt esélytelen, hogy újra lássak vele. Ami van viszont, hogy borzalmasan fáj. Még nem engedtem, hogy eltávoltítsák. Mert még várok a "csodára".
2023. dec. 24. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

a derekam is fájt 2 évig rettenetesen. de szedtem rendszeresen a milgammát és a flektort utánna. néhány hónap alatt helyre jött. igaz egy derékfájás nem egyenlő egy balesetben tönkre ment szemmel. de azért próbáld meg. hátha elmúlik a fájdalom. amúgy hidd el el sem tudnád képzelni h mi mindenre képes az agy és az emberi szervezet.


egy agy darabot is megfigyeltek és két szeme nőtt csak úgy a semmiből.

2023. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mégis eltávolításra kerülne sor: a műszemet te nem fogod kiszedegetni a szemgödörből, az egy fix implantátum szerintem.
jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért egy kicsit más a szem és más a derék. A szemmel az a baj, hogyha pl. elfertőződik, begyullad, akármi, akkor az a gyulladás átterjedhet a csontokra, agyra, stb., sok esetben ezért kell kivenni. Azt nem tudom, hogy az üvegszem kötelező-e minden esetben, azt szemész orvosok tudják megmondani.
jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 everlight ***** válasza:
Ha egyáltalán nem működik a szemed valószínűleg elhalt,ha elkezd üszkösödni át terjedhet az agyra.
jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5. és 6. Nagyon szépen köszönöm, errre nem gondoltam. Hogy mennyire működik vagy sem nem tudom. Egyáltalán nem látok vele, és msotmár nagyon durván fáj. Erre ez elfertőződésre nem gondoltam,és a doki sem mondta. Igazság az, hogy nagyon nem szeretném ha eltávolítanák a szemem, még az is jobb ha fáj, mintha nem lenne ott.
jan. 19. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet CT-vel vagy MR-rel megnézni, hogy milyen állapotban van?
febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ne idegenkedj a műszemtől! Apukámnak baleset miatt kellett az egyiket kioperálni, azóta műszeme van. Nem annyira feltűnő, mintha csak az üreg lenne ott.

4-esnek: Az implantátumot is tisztítani kell, a műszem egyszerű mozdulattal kivehető és tisztítás után visszatehető.

A kérdezőnek jobbulást és kitartást!

febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!