Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ennyire megváltoztak volna a...

Ennyire megváltoztak volna a legutóbbi szemvizsgálat után az eddigi kontaktlencsém értékei?

Figyelt kérdés

Voltam szemvizsgálaton még októberben, új szemüveget csináltatni, és ezzel együtt megnézték a kontaktlencsém új értékeit is, mert azt is hordtam. Szemüvegből erősebb kellett egy kicsit, ezért sejtettem, hogy a kontaktlencsém is változik emiatt, de az új adatok a régiekhez képest nagyon furák nekem, persze én semmit nem értek a szemészethez, lehet szemészként ezek teljesen normális adatok.


Itt van a régi adat:

Jobb: Erősség (D/PWR): -0.75; Cilinder (CYL): -0.75; Tengely (AXIS): 20°; BC: 8.70; DIA: 14.50;

Bal: Erősség (D/PWR): -1.00; Cilinder (CYL): -0.75; Tengely (AXIS): 160°; BC: 8.70; DIA: 14.50;


És itt az új:

Jobb:

Erősség (D/PWR): -1.25

Cilinder (CYL): -0.75

Tengely (AXIS): 10°

BC: 8.70

DIA: 14.50


Bal:

Erősség (D/PWR): -2.00

BC: 8.60

DIA: 14.00


Arra emlékszem, a bal szememre azért lett kicserélve tórikusról rendesre, mert azt mondta a szemész, hogy annyira kicsi volt az érték, hogy felesleges rá tórikusat venni, olcsóbb is a rendes kontaktlencse szóval még jól is járok.

Szóval, mielőtt megrendelném a 3 hónapos kontaktlencse készletem az új adatokkal, valaki megnyugtat, hogy ezek tényleg jó adatok?



2023. márc. 24. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha felpróbáltad és jól láttál bennük, akkor jók. :-)

Úgy tanultuk, hogy a kontaktlencsének is van valamennyi nyomó hatása a szemre, ami enyhít a cylinder értéken.

2023. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem próbáltam még ki ezt az új lencsét :D De akkor szerinted teljesen korrekt értékek, és jónak kell lenniük?
2023. márc. 24. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:

én látszerész vagyok, láttam már ilyet szemüvegnél, hogy egyik cylinderest írt fel, a másik meg sima spehericust.

De a kontaktlencséhez nem értek, azt sem tudtam, hogy ott nincs próba a vizsgálatkor, de persze logikus. De úgy tanultuk, ahogy fentebb írtam.

2023. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!