Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy szemüveg...

Lehetséges, hogy szemüveg kellene, tudnätok tanácsot adni az alábbiakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még sosem volt szemüvegem és k.lencsét sem viseltem még.

21 éves lány vagyok. Szinte állandóan a számítógép előtt ülök, mert a hobbim és a munkám is olyan, amihez gép kell.


Régen amikor sulival voltunk vizsgálatokon nekem mindig elfelejtették megnézni a szememet... vagy ha megnézték akkor nem mondtak rá semmit, mert ha nem is láttam már rendesen a tábla alsó részét pont eltaláltam a számokat/betűket.

De ez rég volt, azóta még romolhatott.


Igazából nincsen gondom a hétköznapi életben, épp ezért nem is tudom eldönteni, milyen a látásom a többi ember látásához képest. Nem tudom ők jobban látnak-e és ha igen mennyivel.

Az viszont biztos, hogy régen ennél élesebben láttam.


Ha valamit nem látok közelebb hajolok és ügy megoldva. Vagy a gépen kinagyítom a cikket és úgy olvasom.


Viszont autók rendszámát nem látom valami jól. Emlékszem apukámmal néztünk pár éve rendszámokat és neki nem a legjobb a szeme + duplaannyi idős, mint én mégis ő látta én pedig nem. Vagyis láttam én is de nem jól.



Kérdéseim:


Ha szeretném megnézetni a látásom hová kell mennem? És ott kell fizetni, mire számítsak kellemetlen lesz a vizsgálat?


Ha esetleg szemüveg kell akkor az összesen mennyibe kerülhet?

Sajnos nem nagyon van pénzünk, az én kis munkáimra pedig nem kapok annyit, hogy sok tízezer forint legyen. Össze spórolni tudnék valamennyit, de jó lenne tudni mégis milyen összegre kell itt számítani, mert elképzelésem sincs. Szüleim belém beszélték, hogy ez egy nagyon drága dolog ezért is nem jutottam el eddig orvoshoz. :(


Gondolom függ a lencsétől is, nekem elég valami alap de mégis megbízható, jó lencse és a szemem sem annyira rossz valószínűleg. Mondjuk a számítógép miatt lehet érdemes lenne valami másfajta lencsét (hallottam, hogy van aminek zöldes fénye van és az direkt géphez van)


Ja és valami alap keret is megteszi nekem, biztos lehet kapni tűrhetőt.


Így mennyibe kerülne összesen az egész?



Nagyon örülnék a válaszoknak, bár tudom sokat írtam.


2010. aug. 23. 04:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a segítséget!

Mindenki válasza nagyon hasznos volt, köszönöm szépen!


Én nem vettem észre, hogy különösebben homályosan látnék.

Inkább nem annyira éles a kép, mint mondjuk 12 éves koromban. Illetve valahogy más a látásom, nem tudok úgy fókuszálni vagy nem is tudom. Néha erőlködni kell, hogy normálisan lássak.

Annyira nem zavaró, csak néha eszembe jut. Tegnap láttam egy lézeres szemműtét hirdetést, azért jutott most eszembe, hogy tényleg szemüveget kellene már vennem.


Elkezdek gyűjteni és amint lehet megveszem a szemüveget.

Ha mást nem, ezt kérem karácsonyra a családtól :D :))

(Az már csak 4 hónap...)

2010. aug. 23. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!