Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét, kontaktlenc...

Lézeres szemműtét, kontaktlencse vagy szemüveg? Lenne egy pár kérdésem a szememmel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

3éves korom óta szemüveges vagyok.Az egyik szemem 3.15ös,míg a másik 4.75ös.17 éves vagyok.Otthon már sokat beszéltünk róla,hogy esetleg meg lehetne műttetni,de valahol azt hallottam,hogy veszélyes.Mivel az egész életemet szemüvegben töltöttem, jól esne egy kis változatosság,szeretnék esetleg kontaktlencsét,de félek hogy drága lenne,a szemüvegeim is mindig drágák,mert elég speciálisakra van szükségem.

Lenne még egy kérdésem:kiskorom óta cilinderes a szemüvegem.Ez mit is jelent?Az orvos azt mondta,hogy ez nem jó,hogy ennyi ideje,de nélküle már nem látok.Az is zavar,hogy elég sok van a két szemem között,ezért is lenne jó a kontaktlencse.Ti mit ajánlanátok?Leírnátok a tapasztalataitokat?

Elnézést hogy sokat írtan,és köszönöm hogy végigolvastad!


2010. ápr. 11. 18:27
 1/6 anonim válasza:
Szia! Én kontaktlencsét hordtam 5 évig, most megműtettem a szemem mert a kontaktlencse 4 éves használatából már kijön egy zsemműtét! VÁrom a további kérdéseid!
2010. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 issti ***** válasza:

18 év alatt egyáltalán nem csinálnak lézeres műtétet, de utána is csak akkor van értelme, ha már legalább 2 éve nem romlik a látásod. Minden műtétnek vannak kockázatai, de veszélyesnek nem mondanám, mert szerencsére nem hallani olyanról akinek rosszabb lett a szeme a műtét után.

A cilinderes azt jelenti, hogy az ideális "gömbformától" eltérő a szemed görbülete, de lézerrel ezt is tudják korrigálni bizonyos határok közt.

2010. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kösz az eddigi válaszokat!

első válaszolótól kérdezem,hogy hányas volt a kontaktlencséd?leírnád hogy történt a műtét?és az utána lévő pár napot is...minden érdekel!:)

2010. ápr. 16. 19:03
 4/6 anonim válasza:
+2,5-ös volt mind a két szemem! A műtét körülbelül 10 perc volt ,ami nem volt fájdalmas, kicsit kellemetlen érzés volt (azért nem fájt mert érzéstelenítő szemcseppet kaptam). Ahogy felálltam a műtő asztalról, egyből jó volt a szemem. Amikor kimentünk a kocsihoz akkor kezdett el fájni, mintha homokot szórtak volna a szemembe. Estére kicsit jobb lett, de aludni az éjjel nem nagyon tudtam hiszen nagyon könnyezett. Másnap reggel már egészen jól éreztem magam, de délután vissza kelett menni, hoy levegyék a védő kontaktlencsét a szememről, amit a műtét után tettek rá! Amikor ezt levették akkor megint úgy fájt mint a műtét után, sőt talán jobban is. Kedden volt a műtétem, szombaton már a barátaimmal kártyáztam és söröztem, teljesen jó volt minden! 3-4 nap " szenvedés" teljesen megéri..:)
2010. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

dekomoly...:)

én egész kis korom óta szemüveges vagyok,azt sem tudom,milyen szemüveg nélkül látni.

azt megkérdezhetem még,hogy mennyibe került?mindennel együtt?:)

2010. ápr. 26. 17:59
 6/6 anonim válasza:

A műtét ára 130ezer/szem (=260.000)

+ a szemcseppek amiket fél évig kell használni (kb.15ezer forint)

2010. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!