Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy szemüveg...

Lehetséges, hogy szemüveg kellene, tudnätok tanácsot adni az alábbiakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még sosem volt szemüvegem és k.lencsét sem viseltem még.

21 éves lány vagyok. Szinte állandóan a számítógép előtt ülök, mert a hobbim és a munkám is olyan, amihez gép kell.


Régen amikor sulival voltunk vizsgálatokon nekem mindig elfelejtették megnézni a szememet... vagy ha megnézték akkor nem mondtak rá semmit, mert ha nem is láttam már rendesen a tábla alsó részét pont eltaláltam a számokat/betűket.

De ez rég volt, azóta még romolhatott.


Igazából nincsen gondom a hétköznapi életben, épp ezért nem is tudom eldönteni, milyen a látásom a többi ember látásához képest. Nem tudom ők jobban látnak-e és ha igen mennyivel.

Az viszont biztos, hogy régen ennél élesebben láttam.


Ha valamit nem látok közelebb hajolok és ügy megoldva. Vagy a gépen kinagyítom a cikket és úgy olvasom.


Viszont autók rendszámát nem látom valami jól. Emlékszem apukámmal néztünk pár éve rendszámokat és neki nem a legjobb a szeme + duplaannyi idős, mint én mégis ő látta én pedig nem. Vagyis láttam én is de nem jól.



Kérdéseim:


Ha szeretném megnézetni a látásom hová kell mennem? És ott kell fizetni, mire számítsak kellemetlen lesz a vizsgálat?


Ha esetleg szemüveg kell akkor az összesen mennyibe kerülhet?

Sajnos nem nagyon van pénzünk, az én kis munkáimra pedig nem kapok annyit, hogy sok tízezer forint legyen. Össze spórolni tudnék valamennyit, de jó lenne tudni mégis milyen összegre kell itt számítani, mert elképzelésem sincs. Szüleim belém beszélték, hogy ez egy nagyon drága dolog ezért is nem jutottam el eddig orvoshoz. :(


Gondolom függ a lencsétől is, nekem elég valami alap de mégis megbízható, jó lencse és a szemem sem annyira rossz valószínűleg. Mondjuk a számítógép miatt lehet érdemes lenne valami másfajta lencsét (hallottam, hogy van aminek zöldes fénye van és az direkt géphez van)


Ja és valami alap keret is megteszi nekem, biztos lehet kapni tűrhetőt.


Így mennyibe kerülne összesen az egész?



Nagyon örülnék a válaszoknak, bár tudom sokat írtam.


2010. aug. 23. 04:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az ofotértben, vision expressben vannak akciók. én pl. a keretem 990-ért vettem. amikor tönkrement, ugyanazt a keretet kiválasztottam, és a régi lencséket bele lehetett tenni.

a szemedet az orvos tudja megvizsgálni, ő tudja, hogy mi vele a baj. a vizsgálat ingyenes, úgyhogy mindenképpen menj el.

a kontaktlencse sokkal drágább, mint a szemüveg, úgyhogy nem ajánlom.

ha keretet veszel: a fémkeret nehezebb, mint a műanyag, viszont tartósabb (tud lenni). viszont van, akinek feltöri az orrát, fülét.


egyébként sokszor nem is a keret a drága, hanem a lencse. az, hogy neked milyen kell, a vizsgálat dönti el (lehet, hogy egyszerű a problémád, lehet, hogy nem). vannak keretek, amelyekbe csak vékonyított lencse tehető.

nem tudom, most hogy van, de régen 1-2 évente 1x fel lehetett íratni a dokival kedvezményes lencsét.


ha abból indulunk ki, hogy viszonylag sima lencséd lesz, akkor az sztem kb. 10-12 e. ft lesz, plusz a keret.

2010. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a lencse kb. 15ezer volt... annyi plusz van rajta, hogy karcmentes és vékonyított... Ha nincs akció, akkor a normális keretek kb. 15ezertől kezdődnek. Az előttem szóló jól mondja, dokinál ingyenes a vizsgálat (persze nem magánrendelésen).


Ha szám.géphez való szemüveget veszel, akkor azt nem tudod mindig hordani. Viszont lehet kapni ilyen monitorra akasztható szűrőket, amik védik a szemed. De ha LCD monitor van a melóban, akkor teljesen felesleges, mert ezeket már úgy készítették, hogy ne legyen ártalmas a szemre.


Én azt tanácsolnám, hogy gyorsan menj el orvoshoz. Félévente egyszer ajánlatos a kivizsgálás (persze én csak akkor megyek, mikor az aktuális szemüvegem eltörik) :)


Üdv

2010. aug. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aki szeretne még nyugodtan írhat örömmel veszem azt is.


Lencsét én sem szeretnék, mert ahogy néztem ha összeadod valóban drágább és amúgy is körülményesnek találom a használatát.

A kedvezményes lencsére rá fogok majd kérdezni.


Az LCD monitor az a vékony, ugye?

Szerintem nekem az van, mert fél éve sincs, hogy vásároltuk és alig foglal helyet, elég keskeny. És nem domború hanem lapos a felülete.

Itthonról dolgozom, szóval "munkában is ilyen monitor van" :)


Akkor elég egy rendes szemüveg, amit bármikor viselhetek? És azt felvehetem számítógép használat közben is?

2010. aug. 23. 07:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, k.lencsét nem szeretnék de a szemüveg lencséjére rákérdezek majd.
2010. aug. 23. 07:11
 5/11 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem, de ez nagyon buta kérdés, előre szólok.

Egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában, azért kérdezem:

Ha viselek majd szemüveget... akkor a szemem nem fog már tovább romlani? Az lehetséges, hogy javul a szemem?


Mert van egy ismerősöm ő mindig mondja, hogy új szemüveg kell mert abban már szédül. De nem mondja, hogy romlott volna a látása.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy a szemüveg képes-e javítani rajta vagy ez már ilyen marad, max akkor látok jobban ha felveszem a szemüveget.

2010. aug. 23. 07:15
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha viselek majd szemüveget... akkor a szemem nem fog már tovább romlani? Az lehetséges, hogy javul a szemem?"


Romolhat tovább. Anyámnak is alapból 1-es szemüvege volt most meg már 4-es kell neki.

2010. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szemüveg csak látni segít, de a folyamatban levő romlást nem állítja meg.
2010. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én is abból vettem észre hogy rossz a szemem,hogy amikor a piros lámpánál álltunk nem láttam az előttünk álló autónak a rendszámát.Ez szülés után történt velem,addig semmi baja nem volt a szemeimnek.A doki mondta hogy a szülés közbeni erőlködéstől romolhatott a szemem!

Ez 4 éve volt,4-es szemüvegem lett(rögtön elsőre)!

A keret nekem 17000 volt akciósan,+vékonyított lencse+napfényre sötétedik,összesen 66000 forintot fizettem.

De azóta érzem hogy tovább romlott a szemem,pedig mindig hordom a szemüveget!

2010. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem két hónapja írta fel a doki a szemüveget, rövidlátó vagyok, szerintem te is, ez azt jelenti, hogy minuszos a szemüvegem. Én sem láttam már az autók rendszámát rendesen, egy nagyobb teremben a másik oldalon állók arca egy kicsit homályos volt, de a legjobban az zavart, hogy állandó jelleggel fájt a szemem. Voltam SZTK rendelésen, ahonnan hazaküldtek, hogy nincs szükségem szemüvegre. Nem értettem egyet az orvossal így elmentem egy magánrendelésre is, ahol -0,5-ös szemüveget kaptam, és láss csodát, kitisztult a világ, azt is tisztán látom, ami eddig fel sem tünt, hogy homályos. A szemem azóta még egyszer sem fájt. Még annyi, hogy nekem azt mondta a doki, hogy a rövidlátók esetében általában gyorsabban romlik a szem, jobb már biztosan nem lesz. Annyit tudok tenni, hogy a szemüveget nem viselem állandóan, csak ha szükség van rá, mondjuk vezetésnél, vagy ha megyek valahova, otthon pl. sosincs rajtam, ezzel tornáztatom a szemem. (Ez utóbbit is az orvos tanácsolta, nem tudom beválik e, majd a későbbiekben meglátjuk)

Remélem tudtam segíteni

2010. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmégy a szemészetre (sztk). Nem kell fizetned, megvizsgálnak és írnak fel szemüveget, ha szükséges. A vizsgálat nem fáj, csak egy kicsit kellemetlen a fény, amivel a szemed nézik.

Ha megvan a recept, keresned kell egy optikát. A legkülönfélébb árakkal találkozhatsz. Érdemes tájékozódnod az akciókról.

Én 4 hónapja csináltattam, akciós volt a keret és a lencse is. Összesen 23000 forintot fizettem. Olyan bevonatú lencsét kértem, ami szűri a számítógép, tv, stb... sugarait. Szerintem nemed is érdemes lenne.

2010. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!