Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha lézeres szemműtétem volt...

Ha lézeres szemműtétem volt attól még lehetek stewardess?

Figyelt kérdés
Szóval most tökéletesen látok.Azt tudom hogy külföldön nem baj ha egy stewardess lézeres szemműtéten esett át,de azt nem tudom hogy Mo-on ez hogy van.Szerintetek?
2010. aug. 20. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Látszik rajtad? Na ugye, hogy nem. Amiről nem tudnak az nem fáj :)
2010. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem látszik :)

de van orvosi vizsgálat,és azon nem derülne ki?

2010. aug. 20. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Elvégre most jó a látásod, gondolom csak azt fogják vizsgálni és nem fogják nagyítóval megnézni a retinádat. De érdeklődj a megfelelő illetékesnél.


Kicsit offolhatok? Kezd romlani a látásom, de nem szeretnék szemüveget hordani, ezért ha úgy alakul, akkor én is a lézeres műtétre gondoltam. Tudnál róla mesélni pár dolgot (mennyi rossz látásnál alkalmazható, eljárás hogyan zajlik és fáj-e, gyógyulási idő, műtét ára, stb.)? Ha válaszolsz, akkor előre is köszönöm!

2010. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
-12-ig vállalják a műtétet annál rosszabb szemnél már nem,+-ban nem tudom hogy van.Nem fáj inkább csak kellemetlen.A gyógyulási idő attól függ hogy pontosan milyen fajta műtéten esel át,van aminél hosszabb(néhány hónap is),van aminél pár nap.Az ár attól függ hol csináltatod.Egy szem 100.000-200.000.Én a St.Jamesben csináltattam azt tudom ajánlani,szerintem nagyon korrektek.
2010. aug. 20. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Műtött szem kizáró ok a felvételnél.
2011. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kizáró! Stewardess másodosztályú alkalmassági kell (Medical Class II.)

Egy pilóta

2012. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van, ahol az.
2012. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hol? Két egészségügyi rendszer szerint járnak el Magyarországon, vagy az amerikai (FAA), vagy az európai (JAA). Az ICAO-val vannak összhangban, de kisebb-nagyobb mértékben eltérhetnek.

[link]

De ide le van írva világosan, Magyarországon egy utaskísérőnek II. osztályú kell (Medical Class II.)

Ott pedig nem tilos a szemműtét (igazából Medical Class I-en sem, én is ismerek olyat, akinek van, ott elméletben tilos, de a gyakorlatban a doki "félrenéz" néha).

A legtöbb utaskísérő, pilóta pedig úgyis az arabokhoz kerül, vagy a Távol-Keletre (Kína, Vietnam), ott megint kissé mások a szabályok. De az ICAO-val összhangban vannak. Lehetsz!

19:33 voltam

2012. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!