Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét! Nem szabad...

Kontaktlencsét! Nem szabad állandóan hordani? Muszáj pihentetni a szemem vagyis szünetet tartani?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta,h a kontaktlencse nem arra lett kitalálva,h állandóan hordják..praktikus, de szemüveg is kell...vagyis néha szünetet kell vele tartani, mert nem egészséges Ezt most tényleg igaz vagy a szemorvos ekkora .... ? Előre is köszönöm :)
2010. júl. 29. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy ekkora...


Igen, a kontaktlencse nem arra lett kitalálva, hoyg állandóan hordják.

Igen, praktikus, de szemüveg is kell.


Napi x órát lehet hordani. Először kettőt, aztán négyet, aztán hatot... aztán felkeléstől lefekvésig, ha bírja a szemed. Attól függően, mennyire rossz a szemed és látsz homályosan, betétel előtt és kivétel után kell a szemüveg. Ha megfájdul a szemed vagy a fejed, a túlerőltetéstől, ki kell venni. Ha por megy a szemedbe, ki kell venni (nem mindig van lehetőség tiszta kézzel megtisztítani). Ha bepirosodik a szemed, ki kell venni. Ha begyullad, be se teheted.


Ha ezek után sincs szükség szerinted a szemüvegre, akkor ne vegyél.

2010. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ a lencsétől is. Nekem harminc napos lencsém van, ezt 29 napig hordom egyfolytában (éjjel-nappal), majd után három nap szünet. Bár mindenhol kereplik, hogy jaj mennyire egészségtelen a harminc napos lencse, én folyamatosan konzultálok a szemorvosommal, és mindannyiszor megerősíti, hogy ha minőségi lencsét hordok, amelynek nagy a légáteresztő képessége, akkor nem lesz semmi gond.
2010. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló...köszönöm a válaszodat. Sokat segítettél :)
2010. júl. 29. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak az a gond hogy nem létezik még olyan lencse aminek akkora légáteresztő képessége lenne mint amennyire a szemnek szüksége van. Persze lehet nem lesz semmi bajod tőle soha, de van akinek érzékenyebb a szeme és abból bizony nagyobb baj is lehet.

Mellesleg én azt nem értem mi értelme éjjel bent hagyni a lencsét? Nincs 20 másodperced rá este hogy kivedd hogy éjjelente legalább pihenjen a szemed?

Mert bőven elég ha éjjel pihen a szemed, meg amikor otthon vagy és nem kell akkor kiveszed... és nem lesz semmi gond.

2010. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3
2010. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én naponta kb 8 max 10 órát hodom..attól függ, h h kell talpon lennem...
2010. júl. 30. 05:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!