Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétről vélemény?...

Lézeres szemműtétről vélemény? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Akik már csináltattak, vagy ismerősük csináltatta, vagy csak hallottak róla, tudnátok segíteni?

Mik a feltételei, mikor történt, hol csináltatták, hogyan, milyen volt a szemük, megjavult-e, mennyibe került, komplikációk, későbbi utóhatások?


1,5 illetve 1,75-ös szemem van minuszos, 17 éves vagyok és 3 éve nem romlott már a szemem, így legjobb tudomásom szerint elvégeztethetném, csak mivel nem hallottam senkitől se, aki csináltatta volna, hogy milyen volt, félek tőle.


Le tudnátok írni a tapasztalataitokat, illetve hogy ajánlanátok-e? Kérlek részletesen mondjátok el a történetet!


Előre is rettentően köszönöm a hasznos válaszokat!


2010. júl. 24. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem multhét szombaton volt a lézeres szemmütétem , amit a opticmedben csináltak... 20éves vagyok és azvan , h a műtét előtt elkell menned egy alkalmassági vizsgálatra ahol elmondják , h melyik eljárást tudják rajtad alkalmazni(2van egyik drágább amelyik nem jár fájdalommal) nekem sajnos csak az olcsobbikat tudták megcsinálni... -9 és -11,5 feles szemem volt...-cylinderrel együtt és háát azt mondák , h nem tudják ugy megcsinálni a mütétet , h ne maradjon dioptria ... viszont ma voltam kontrollon és minden nagyon szépen gyogyul most közelre nem látok , de majd beáll szépen... lényegében , az elsö 4nap az borzalmas és utána egyre jobban érzed magad... nagyon könnyezett a szemem föleg a nagyobb dioptriás és szuro, égő fájdalom volt, de én közben agykontrolloztam is :DD és szerncsére nekem csak az első nap volt nagyon durva akkor visszanöt a szaruhártyám 80% a szoval én mindenképpen ajánlani tudom , de 18év alatt sajnos semmiképpen nem vállalnak el... ezért várjál egy évet még , az már nemsok és utána menjél el egy alkalmassági vizsgálatra , bár most is elmehetsz de... szoval ennyi :D
2010. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
3 ismerősöm csináltatta meg olyan 1 éven belül. ketten -3 körül voltak, egyikűjük -8. egyikőjük egy régebbi, szaruhártya eltávolítós módszerrel csináltatta, ketten pedig úgy, hogy kis ablakot vágtak a szaruhártyán. csak a régebbi módszeresnek kellet napszemüveget hordani jó ideig, a másik kettő ismerősöm már másnap hiperlátással rendelkezett. de mindkét eljárás végeredménye ugyanolyan jó, nagyon dícsérik. én 20 vagyok, -4 mindkét szemem, de sajnos romlik még, így nem tudom megcisnáltatni, de meg fogom. nem kell félni tőle.
2010. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy ismerősöm csináltatott ilyen beavatkozást. Ő 23 éves volt,amikor csinálták neki,nagyon rosszak voltak a szemei(sajna nem tudom pontosan a diopriáit).Azt se tudom sajnos,hogy milyen fajta műtét volt,csak azt,hogy kb 10 percig tartott,utána 2 napig valami speckó szemüveget kapott,az után napszemüveg 3 hónapig a szabadba,meg erős fénynél és ennyi.Mivel nagyon rosszak voltak a szemei,ezért sokat kellett rajta javítani(valamit túl vékonyra csináltak a szemén)és ez miatt egy darabig jó volt neki,de a szeme védekezés képpen újra megvastagította azt a valamit a szemén és újra rossz lett neki.A doki volt a hibás ebben,pedig Budapesten csináltatta egy nagyon jó orvosnál,aztán a doki újra megcsinálta neki ingyen,mert elismerte ahibáját.Most viszont jó a szeme=) Neki amúgy semmi fájdalommal nem járt ez az egész.
2010. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én másfél hónapja csináltattam és egy előző kérdésben már hosszan leírtam nem írnám le újra.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__27531..


Első válasz az.

2012. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!