Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tapasztalatokat várok lézeres...

Tapasztalatokat várok lézeres szemműtétről. Az optikmedről vélemény?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném megműttetni a szemem, mert már -6 dioptriás szemüveget/kontaktlencsét hordok.Van esetleg vki, akinek szintén ilyen gyenge volt a szeme és megcsináltatta?Nem romlott vissza, v ha igen , mennyi idő után?Olvastam azt is , h hitelre is lehet, ez h működik? Élt vki ezzel a lehetőséggel?A válaszokat előre is köszönöm!-)
2009. dec. 16. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éve (18 éves koromban) műtőtték ott a szemem. -8 dioptriás volt, megmondták előre, hogy 100%-ig nem tudják helyrehozni (ahhoz már túl erős), csak 80%-ra és később várható minimális romlás. Így is lett, a szemem kb 1-1,5 lett, az első 5 évben nem hordtam szemüveget, utána már kellett, mert romlott. Most az egyik szemem -2-es, a másik -2,5-es. Én abszolút elégedett voltam velük, kedvesek voltak és alaposak. Azt tudnod kell, hogy akkor nem műtenek, ha az elmúlt fél évben volt romlás. Egyébként a műtét nem tart sokáig, nekem 3 napig kellett visszajárnom kontrollra, majd fél év múlva, ha jól emlékszem. A műtét után közvetlen nem fájt, majd fél nap után majd meg őrültem, de a 3. napra erősen csökkent a fájdalom. Mondjuk azóta szültem császárral, azzal össze hasonlítva, nem is fájt a szemműtét :) ha kérdésed van, kérdezz nyugodtan. Ja, a hitellel kapcsolatban nem tudok mit mondani, régen volt, de ezt találtam a honlapjukon:


Pénzügyi kérdések:


* Mennyibe kerül a lézerkezelés?


A PRK kezelés ára 129.000 Ft szemenként, az IntraLASIK kezelés ára pedig 220.000 Ft szemenként.


* Milyen fizetési feltételek közül lehet választani?


Készpénzben, kártyával, részletben vagy lehet előtakarékossággal lehet fizetni.


Kártyás fizetés: a napi limitre, illetve a szükséges pénzösszeg meglétére kell ügyelni.


Részletfizetés: A kezelés napján kísérőként jelen kell, hogy legyen a készfizető kezes, akinek személyigazolvánnyal és lakcímkártyával kell igazolnia magát. A szerződést itt, a klinikán töltjük ki.


A részletfizetési árak:

PRK - egy szem esetén: 45.000 Ft + 11 hónap * 9.500 Ft

2009. július 31-ig akciós részletfizetési feltétel magasabb kezdőrészlet nélkül: 13.000 Ft + 11 hónap * 13.000 Ft

PRK - két szem esetén: 90.000 Ft + 11 hónap * 19.000 Ft

2009. július 31-ig akciós részletfizetési feltétel magasabb kezdőrészlet nélkül: 26.000 Ft + 11 hónap * 26.000 Ft

IntraLASIK - egy szem: 120.000 Ft + 6 hónap * 18.900 Ft

IntraLASIK - két szem: 240.000 Ft + 6 hónap * 37.800 Ft

A szerződés két példányával együtt a csekkeket is megkapja, amit a kezelést követő hónaptól minden hó 15-ig kell befizetni.


Az előtakarékosságnál ugyancsak szerződéskötés után a kezdő részletet kell befizetni, ami 1 szem esetén 12.000 Ft, 2 szem esetén pedig 24.000 Ft. Ennél az opciónál a kezelés csak 2 év múlva történik. A szerződéskötéssel mentesül az esetleges áremelkedések alól. A vizsgálat után kap 24 db csekket, szemenként 4.875 Ft, két szem esetén 9.750 Ft-ról. Ezen csekkeket kell ugyancsak minden hónap 15-ig befizetni. Amikor 2 év múlva eljön a kezelés ideje, a befizetést igazoló 24 db csekkszelvény bemutatása után kerül sor a kezelésre.


* Valóban lehetséges 30% adókedvezményt visszaigényelni? Mi ennek a menete?


Az adókedvezményt valóban vissza lehet igényelni, abban az esetben, ha a páciens rendelkezik egészségpénztári szerződéssel. Amennyiben van egészségpénztári szerződése, úgy a vizsgálat végén egyeztetni kell, hogy kártyaelfogadók vagyunk-e, vagy csak készpénzben lehet kiegyenlíteni a műtéti számlát, esetleg fedezetigazolás szükséges.

A kezelésről a fizetési módnak megfelelő számlát állítunk ki az egészségpénztár nevére. Ezzel a számlával tudja a tárgyévi adókedvezményt igény bevenni, ami maximum 100.000 Ft.


* Milyen Egészségpénztárakkal állnak kapcsolatban?


Egészségpénztáron keresztül való fizetésnek három módja van. Ezek:


o készpénzes: a páciens készpénzben fizet, erről az EP címére kiállított számlát adunk ki a páciensnek, aki ezt az EP-nak benyújtja.

o zárolás (másnéven fedezetigazolás): A páciens telefonon kéri EP-tól a zárolást. Az ezt igazoló dokumentumot a kezelés napján hozza el a páciens, vagy küldi el az EP a klinikának. Figyeljünk arra, hogy szombaton általában nincsenek nyitva az Egészségpénztárak, így a zárolásnak már legkésőbb pénteken meg kell történnie.

o Egészségpénztári kártya: Bankkártyához hasonló eszköz: a tulajdonosa ennek bemutatásával tud fizetni. Ügyeljünk arra, hogy a kezelésen felül néhány ezer Ft még legyen a számlán, kezelési költségre. Ebben az esetben a klinika közvetlenül küldi el a számlát az EP-nak.


Ha nem az egészségpénztári tag, hanem a kedvezményezetten végezzük a Sasszem®-kezelést, akkor a tagnak is alá kell írni a szerződést, vagy az oldal alján található Meghatalmazást kitölteni.

2009. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 2006 márciusában műtettem meg a szemem az optikmednél. -4-es volt mind a két szemem, mostanáig teljesen jól látok, nem kell szemüveg. Nekem úgy volt, hogy mikor először odamentünk, akkor kivizsgáltak, hogy alkalmas vagyok-e, és az voltam, viszont (mivel még fiatal voltam 19 éves, és hogy akkor még változhat a szem)várjunk fél évet, ismételjük meg a vizsgálatot, és ha nem romlott, akkor érdemes megcsinálni. A műtét nagyon rövid volt,pár perc volt az egész míg benn voltam. A kontkrét "műtét" alatt nem érzel semmit, nem fáj. Utána lesz érzékeny a szem, mivel ledörzsölik a szaruhártyát. 3 napig erősen fényérzékeny, és folyamatosan könnyezik. Fájni nem is igazán fáj, inkább kellemetlen idegentestérzésed van, mintha por lenne a szemedbe, vagy ilyesmi, és a 2. nap a legrosszabb, de simán ki lehet bírni, és megéri.Nagyon jó hely, odafigyelnek, kedvesek, értik a dolgukat, csak ajánlani tudom.
2009. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az optikmed jó cég. Ez a véleményem. Csak nem szimpatikus a marketingdömping miatt. pont mint a bankok, vagy a MOL, vagy a Matáv. Jó cégek, de nem szimpatikusak. Nekem máshol volt a kezelésem, nagyon jól sikerült. Majdnem én is az optikmedbe mentem, de annyira le akakrták tuszkolni a prk-t a torkomon, hogy kicsit gyanús lett és elkezdtem külföldi fórumokat olvasgatni, ahol nem egy cég uralja a piacot. Íg ydöntöttem a LASIK mellett. Nem írom ide hogy hol mert nem akarom hogy reklám szaga legyen.
2010. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen, az Optikmed marketingje nagyon jó. A kisfiam már nem biztos, hogy így vélekedik majd az Optikmed-ről, amikor felnő. Sajnos az olyannyira magasztalt Optikmed Sasszem kezelés nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket :(


A műtétet követően azóta is megújuló szemégésről tudok csak beszámolni, valamint változatlan "éleslátásról", és szüntelen potyogó könnyekről. Sajnos nem vagyunk túl jó véleménnyel az Optikmedről. Ha teheted, kerüld el az Optikmed-et! Sajnálom, hogy így alakult...mi tévők legyünk? Nincs több pénzünk újabb műtétre, itt a kamatmentes hitelt választottuk és most már az otthonom kockáztatom egy nem működő, jól marketingelt kezelés (Optikmed Sasszem) miatt.


Kerültjétek el az Optikmed-et!

2012. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!