Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakit elütnek milyen...

Ha valakit elütnek milyen sérülései lesznek?

Figyelt kérdés

Ha valkit elütnek mert hirtelen az autó elé lép milyen sérülései lesznek? Mennyi az esélye,hogy túléli?

Az autó kb. 40-50 km/h-s sebesséhggel jön. Az adott emberrel mi lesz? Átrepül az autón vagy az alá kerül?

Az érkezésétől is függenek a sérülések? A traumára szállítják, de mentővel vagy helikopterrel, ha a kórház kb. 10-15 percre van?


Egy házi dolgozathoz kell a sztori, nagyon élethűnek és valóságosnak kell lenni. A válaszokat köszönöm!



2015. máj. 10. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves 7# válaszoló!

Amit írtál, az nagy hülyeség.

Ha nincs légzés és szívmegállás történt, akkor miért ne mozgassam? Mert, ha elvan törve a gerinc, szakadhat a gerincvelő és akkor már egy mozgáskorlátozott halott lesz nem sima halott?

Vagy ha kimentem és mondjuk sikeres reantimatio után lesz egy mozgáskorlátozott élő emberem, az rosszabb, mintha lenne egy ép gerincvelővel rendelkező halottam? Gondolkodj!


Minden olyan beavatkozás, amely az életveszélyt elhárítja az jó.

Szóval teljesen mindegy, hogy mi van vele, ha meghalt, bármit csinálsz, azzal valószínű segítessz rajta, rontani már nem tudsz. Sokan azért nem merik megkezdeni az újraélesztést, mert mi lesz, ha elrontják!? Mi lenne, ugyanaz, mint 3 perce. Halott. De inkább legyen egy sorozatbordatörött/gerinctörött/mozgáskorlátozott élő emberem, mint egy ép csontvázú, ép gerincvelőjű halottam!

2015. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
hát ha te engem úgy élesztenél újra, hogy közbe eltöröd a gerincem, valószínűleg szétloccsantanám azt az okoskodó koponyádat... inkább dögöljek meg méltósággal, mint éljek nyomorékon.
2015. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát utolsó én se értek veled teljesen egyet. Én inkább élnék nyomorékul mint sehogy. A másik,ha valaki halálra gázol valakit sokkal több bűntetést kap, mint az, aki úgy gázol,hogy az embere túlélte. Ugyan maradandó károsodásokkal,de él. Szóval mindenképp segítenék rajta.
2015. máj. 21. 16:02
 14/17 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de a Te szavaiddal élve, nyomorékul, hogy loccsantanád szét a fejem? :)

Ne aggódj, nem kell megköszönni.

Hadd idézzek Dr. Felkai Tamás (rohamkocsit megalapító mentőorvos bajtárs) szavaiból:

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkánk rejtett és névtelen..."

2015. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok ne tévesszük már azzal össze a dolgot h vlki fekszik a földön v vlki veszélyes helyen fekszik ahonnan ki kell menteni! mert ha olyan helyen van nyilván való h elkell onna mozdítani biztonságoshelyre

de ha olyan helyen van ahol ez nem veszélyezteti és nem kell újra éleszteni akkor jobb nem mozgatni megvárni míg kiér a mentő h szakszerűen ők mozdítsák stabilizálják az állapotát

egy laikus aki nem tudja h kell csinálni egy rossz mozdulattal egy amúgy stabil embert rosszul mozdít meg és súlyos kárt okoz ezzel az illetőnek! ne keverjük már az életmentést a segélynyújtással!

2015. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Te azt írtad kedves 7#es és utolsó válaszadó, hogy, ha nincs légzés és keringés, akkor ne nyúljunk hozzá. Elárulnád, hogy kell érintés nélkül újraéleszteni valakit? :)
2015. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

tanuljatok meg értelmezni azt írta ha nincs légzés és szívmegállás vagyis ha van légzése szívverése

olvasni csak tudtok még? vagy nem?

2015. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!