Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet még ez az állkapcsomm...

Mi lehet még ez az állkapcsommal? Nem bírok ásítani.

Figyelt kérdés

Elestem egy héttel ezelőtt,állra,biciklivel,szóval elég erőteljesen estem rá. Megröntgenezték,törés nem volt,repedést sem mondták,vagy az látszódott volna egyáltalán a felvételen? A fogaimat is megütöttem alul,aminek a fájdalma múlóban van,de középen,ahol az ütéskor el is távolodott kicsit a két fog egymástól(de ez már összement)ott még érzek nyomást,ha hirtelen akarok valamit mondani,vagy jobban nyitom ki a számat,valamiféle furcsa"levegő-szerű" nyomást érzek. A másik,ami nagyon zavar,hogy nem tudok ásítani...:/ Illetve azt hiszem tudok,mert ugyanúgy jön az inger az ásításra,de csak csukott szájjal tudok. Igaz,hogy félek is,kinyitni jobban a számat,de egyszerűen valahogy úgy érzem,hogy akkor már nem is kell ásítanom,ha kinyitom.És most nem értem,hogy akkor nekem már ennyi az ásítás? Ez mindig így marad? Orvos annyit mondott,hogy szedjek porcerősítőt..

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2015. máj. 8. 22:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Lehet ez szájzár? De akkor mit csináljak? Még nem merem annyira nyitogatni,mert erre azt hallottam,hogy az a megoldás ... Fogorvosom is azt mondta,hogy ne erőltessek semmit.
2015. máj. 8. 22:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem az aggodalmadat, nekem nem volt semmi balesetem, de az állkapcsom akkor sem áll teljesen a helyén. Régebben volt hasonló esetem többször is, hogy próbáltam ásítani és kiakadt az állkapcsom, annyira féltem, hogy nem tudom becsukni a számat, aztán végül is megtanultam hogyan kell csukott szájjal ásítani, amivel kíméltem magam és pár hónap után megint ugyan úgy nyugodtan ásíthattam, mint eddig, azóta se jelentkezett a probléma. Szóval egy ideig tarts ki és utána rendbe jössz! :)
2015. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én annyit ásítok, hogy már ropog az állkapcsom.
2015. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!