Mitől fáj a sípcsontom futás után?
2 napja kezdtem el futni, reggelente, nem sokat, konkrétan még csak 10 percet, mivel nem vagyok hozzászokva, betonon futok, súlyfeleslegem is van.
Addig nem fáj a sípcsontom, amíg meg nem állok, de utána alig bírok sétálni is. Aztán ha ráveszem magam, hogy tovább fussak, akkor mérséklődik a fájdalom, de ha újra megállok, akkro megint fáj. Mitől lehet ez? Nem akarom szünetelteni a futást, hiszen csak most kezdtem.
Velem ugyanez volt, orvos azt mondta rá, magnézium hiány. Nem nagyon akartam hinni neki, azt hittem komolyabb a baj, de elkezdtem szedni, és néhány hét alatt teljesen elmúlt a fájdalom. Persze az idő alatt is futottam, meleg és hideg lóbalzsamot, tigris tapaszt, sportkrémeket használtam, de most már ezekre is csak ritkán van szükségem.
Kitartás!
Sok ilyennel találkoztam már, és az előző válaszolókkal ellentétben egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy magától elmúlik, sőt, terheléstől nagyon komolyan bedurranhat. A sípcsont menti fájdalom igen gyakori oka a csonthártyagyulladás, akut gyulladással pedig nem futunk, ki kell pihenni. A túlsúlyosakat ez különösen fenyegeti.
A legfontosabb kérdés, hogy rendes aszfaltra tervezett, új futócipőben futsz-e. Edzőcipő, sportcipő nem jó! A másik, hogy mekkora a túlsúlyod. Van az a határ, ami fölött kifejezetten veszélyes a futás, akár haza is vághatod a térdedet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!