Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes orvoshoz menni ezzel?

Érdemes orvoshoz menni ezzel?

Figyelt kérdés

Benőtt a körmöm... Tegnap reggel kezdett fájni, este nekiálltam "műteni". Gennyes volt, felvágtam egy kicsit az ujjam, kitisztítottam a sebet, gondolom a benőtt körömrészt is kiszedtem, akkor jobb lett. Most megint gennyes, de csak akkor fáj, ha hozzányúlok, vagy rálépek, tegnap még folyamatosan fájt. Érdemes elmenni ezzel a sebészetre? A doki mit csinálna még a fentieken kívül?

17/L


2013. szept. 28. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Házi orvos!
2013. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem egyszer lett komoly gondom ezzel (nagylábujj), mert hónapokig (!!!) húztam. Műtögettem, a gyulladást próbáltam paradicsomtól kezdve mindenféle krémmel kezelni, végül annyira feldagadt, hogy papucsban mentem az sztk-ba. A doki adott bele egy szurit (érzéstelenítőt), fogott egy nagy metszőollót (elég ijesztő látvány volt, azt hittem, napokig ordítani fogok a fájdalomtól), és egy mozdulattal kivágott egy hihetetlen nagy benőtt darabot! Sosem tudtam volna magamtól kiszedni! Utána semmi fájdalom, napok alatt meggyógyult! Csak annyit mondott, ezentúl mindig vágnom kell ott is, hogy be ne nőjön újra. Ez kb.15 éve volt. Néha enyhén begyullad, mert régen vágtam, akkor fogom az ollót, másnapra semmi baja. Mert már tudom, hol, mit, hogyan kell kivágni. Ha Neked most enyhült, akkor lehet, hogy még nem volt régi a probléma és sikerült jól kiműtened. Várj pár napot, de ha megint begennyesedik, kár tovább halogatni. Szerintem egyből sebészet, ha idegen a doki, nem tudod, mire számíts, akkor előtte azért kérdezz rá, mit és hogyan fog csinálni, lesz-e utána fájdalom, stb.. lehet, hogy nekem nagy mázlim volt azzal a dokival, mert mástól hallottam már rémes sztorit is ezügyben...
2013. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Azóta egyáltalán nem fáj, de néha egy picit folyik. A seb gyógyul, sokkal szebb, mint 1-2 napja. De ha visszatér a probléma, elmegyek dokihoz.
2013. okt. 1. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!