Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt már gipszben valamitek?...

Volt már gipszben valamitek? Hogyan viseltétek?

Figyelt kérdés

2009. okt. 9. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Éppen 1 éve, a lábam.

Rosszul viseltem,mert a kicsim ekkor 1éves örök mozgó volt.Segítségem pedig semmi....gipsszel pedig nem volt könnyű rohanni utána.

2009. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az alkarom és a lábam is volt. Pár napig egész elvoselhető, bár mindenben akadályozott. Utána aztán baromira elkezdett viszketni, öreganyám javaslatára egy nagyon vékony fakanálnyéllel vakargattam, ami épp befért a résen :)
2009. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Még 8 éve voltam combig gipszben. Porcleválásom volt. Utáltam, mint az állat, mert csak bokától combbig tartott, és csúszkált... Zuhanyozni úgy tudtam, hogy óriás kukazsákot kötöttünk a lábamra. Nagyon durva volt. Aztán a másik lábam volt gipszben, de az csak egy ínszalagnyúlás volt. Kitekeredett a bokám, mikor leestem a szánkóról, és aztán vasszánkóval átcsusszantak rajta. :D

Szerencsére egyik sem tarott tovább két hétnél, viszont az utókezelések fél-fél évesek voltak.

2009. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lábam, 10 éves koromban, elég szarul viseltem, mert nyáron volt és nem fürödhettem a Balcsiban.
2009. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4.es voltam, és nekem nagyon tetszett. Alkarom volt eltörve.

Mindenki segített meg ilyenek.. :D

2009. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly karácsony előtt a bal kezemen a kisujjam hátratört. Szerencsére karácsonyra lekerült a gipsz.
2009. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem súlyos autóbalesetem volt immár 5 éve, gipszben voltam majdnem szó szerint tetőtől talpig. A lábujjamtól a nyakamig mindenhol eltört valamilyen csontom, sok helyen meg is műtöttek, aztán egy kis tüdőembólia, és utolsó előtti fázisú felfekvések...

Tavaly decemberben volt az uccsó műtétem.

2009. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A csuklóm felett tört el, de már nem emlékszem melyik csont a kettőből. Akkoriban tombolt az ekcémám, így másnapra tele volt a gipsz alatt az egész karom kipukkadt, véres hólyagokkal. Megsajnáltak és levették, helyette kaptam egy gipszsínt meg fáslikat, hogy ha elmegyek otthonról, mindenképpen tegyem fel, egyébként szabadon lehetett a kezem, csak vigyázni kellett rá, meg nem nagyon használhattam. Így már nem volt nehéz elviselni.
2009. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két alkalommal is. A bal térdem szenvedett szalagszakadást 3 éven belül kétszer. Az első műtétem után 5 hétig voltam bokától combtőig begipszelve, ráadásul az orvosok által igért mankómat is csak a gipszlevétel után kaptam meg...,no comment... A mamám szerzett valahonnan egy járókeretet, azzal közlekedtem otthon, úgy ahogy.

A második alkalommal már nem gipszet kaptam, hanem egy általam "robotzsarunak" hívott kék színű förmedvényt, ami könnyebb volt, mint a gipsz, és mozgatni tudtam benne a térdem. Viszont ezzel sem tudtam járni, hanem ismét maradt a mankó..., szörnyű volt.


Őszinte részvétem minden gipszben szenvedőnek, és kitartást kívánok!


Persze, a gyógytorna sem piskóta. Főleg, ha a gyógytornász a gipszlevétel után elveszi a mankót, elhajítja, és közli "Kelj fel, és járj".

Velem ez történt.

máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!