Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » AC ficam, szalagszakadás a...

AC ficam, szalagszakadás a vállban, hook lemezeléssel megműtve. Hasonlót átéltetek már? Tudnátok róla írni pár szót?

Figyelt kérdés

#Plate #lemezelés #ac ficam #váll műtét #szaladszakadás
tegnap 21:43
 1/1 A kérdező kommentje:

Mivel nem találtam semmi hasonló bejegyzést az interneten, gondoltam leírom, hátha másnak segít műtéti a felkészülésben!

e-Rollerrel balesetem volt, bevitt a mentő, kiderült hogy "leszakadt" a vállam. A szalagok szétszakadtak, III-as típusú rockwood AC ficam, a szakirodalom szerint ezt vagy megműtik vagy gyógytorna segíthet. Mivel a kulcscsontom teljesen kiállt, majdnem kiszúrta a vállamon a bőrt, már tudtam: a gyógytorna soha nem fogja visszatenni a csontot a helyére, életem végéig fájt volna. Szerencsére az orvos a műtét mellett döntött. Pár nap múlva végre is hajtották, mélyaltatásban, nyílt műtéttel, tehát teljesen felvágták a vállamat. Egy ún. Hook plate -et ( Hook lemezelés) ültettek be. Google-be ha beírod, láthatsz róla ilyesmi röntgen fotót.


Mivel az AC ficam esetén a kulcscsontot le kell szorítani, ezért fognak egy fém lemezt, 4-5 csavarral rácsavarják a csontra. A fém vége lépcső alakban megtörik, ez leszorítja a kulcscsontot, így nem engedi "felpattanni", és a szalagok újra összeforrnak. 3-4 hónap múlva egy újabb műtét keretében ezt a Hook plate -et ki fogják műteni, szintén altatás mellett.


Kb 1-1,5 óra volt a műtét. Ezt követően az első 24 óra életem legnehezebb napja volt, a legdurvább fájdalomcsillapítók mellett sem tudtam mozogni, aludni, szóval nettó szenvedés következett a kórházban. Másnap már haza is engedtek, pedig szívesen maradtam volna még, nem éreztem, hogy otthon könnyebb lenne.

72 órával később a 10/10-es fájdalom olyan 10/8-asra csökkent. Alvás kizárólag hanyatt lehetséges. Aki így nem tud aludni, az szívás, oldaltfekvés még hónapig nem lehetséges.


Jelenleg a műtét utáni 15. napon járok, a fájdalom most 10/5. Állítólag 4 hét után fog megszűnni, azonban még most is felkövetve hordom a karom, idegentest-érzés van a vállamban, a tüsszentés-köhögés elviselhetetlenül fájdalmas.

Ha fizikai munkát végzel, akkor ki kell íratnod magad táppénzre, számítógép előtt ülő munka esetén vissza lehet térni a műtét után 4-5 nappal, de nem lesz egyszerű, én egy kispárnával a hónom alatt próbálom túlélni a napokat. Nem mostanában leszek az év dolgozója.


A doki a műtétet sikeresnek tartotta a varratszedéskor, ez a műtétet követő 12. napon történt.


Ez egy nagyon lassú javulási folyamat, nincs minden nap érezhető javulás. Muszáj, hogy legyen az ember mellett valaki aki segít, nekem a feleségem csinál most mindent a háztartásban. Autót vezetni lehetetlen, mivel ahhoz kinyújtott kar kell, főleg kormányzásnál. Biciklizés terén jelenleg 1 km-nél most nem megy több, az is fél kézzel főleg, két kézzel rátámaszkodni a kormányra fájdalmas.

Az alvás továbbra is nehéz, többször felébredek éjszaka, kényelmetlen a testhelyzet.

A fém lemez nem enged 90foknál magasabb karemelést, így a fej fölötti munka teljesen kizárt, amíg a Hook lemez bent van.


Ha valaki sportos, mozgékony habitus, az nehezen fogja tűrni ezt a kényszer passzív időszakot. Ha minden jól megy, a műtét után kb 5-6 hónappal lehet visszatérni a régi kerékvágásba, persze fokozatosan.


Remélem tudtam segíteni sorstársaknak pár jó tanáccsal! Ne féljetek a műtéttől, inkább pár hónap fájdalom és kellemetlenség, mintsem hogy életetek végéig küszködni kelljen a vállatokkal.

tegnap 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!