Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülésnél, ha volt...

Bokasérülésnél, ha volt szalagszakadás is, előfordulhat, hogy soha nem lesz teljesen ugyanolyan a boka, mint a sérülés előtt volt? Vagy ez a ritkább eset?

Figyelt kérdés
Ha csak megnyúltak a szalagok, de nincs szakadás, akkor ugye mindig teljes mértékű a gyógyulás?
máj. 31. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Most akkor volt szakadás vagy nem?

Szakadás után biztos nem lesz már soha 100%-os.

máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsére nincs szakadás, de rákérdeztem arra az esetre is, ha van.

Miben nyilvánul meg, ha szakadás után nem lesz 100%-os? Egy sportoló nem fog tudni ugyanúgy sportolni?

máj. 31. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem részleges szakadásom volt, nem olyan. Nagyon könnyen kimegy a mai napig, évente egyszer ki szokott menni. Nekem sajnos nem írtak fel akkor gyógytornát, amikor felépülésben voltam ezért nem jól gyógyult meg szerintem.
jún. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom :( sportolás közben megy ki?

Bokarögzítőt kellett hordanod?

jún. 1. 00:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Részleges szakadàs volt nekem is. Járásnál,futásnál nem veszek észre különbséget,csak ha a cipőnek olyan talpa van,aminek a sarokrésze magasabb, túlságosan párnázott. 2-3szor kiakad egy évben,egy bizonyos mozdulatra, ha állok a másik lábamon stabilan, a sérült bokám pedig jobbra-balra mozgatom úgy,hogy a lábujjaim a földön vannak (de szándékosan nem generálom ezt,csak néha megfeledkezem magamról). Olyankor fel kell húznom a lábam a mellkasomhoz, visszafeszíteni a talpam ès az a valami belül úgy visszakattan - jobban sajnos nem tudom elmagyarázni.

Nekem úgy sérült meg,hogy ébredéskor nyújtózkodtam és nagyot rántottam rajta -előtte feszültek voltak az izmok,minden,sokat dolgoztam és csak beájultam az ágyba nyújtás nélkül ami hiba volt. Az orvos szinte semmit nem mondott, az ápoló adott egy fáslit és elengedtek egy recepttel. Én magam tornásztattam netről és masszíroztam ahogy tudtam,olyan 90-95%-ra helyrejött. Nekem azóta a lapos cipők, meg a hosszúszárú cipők kényelmesek. Sportolok, fociztam, futottam azóta (de előtte is csak hobbiból). Néha mellúszáskor érzem csak még,hogy mintha ki akarna akadni,de ha előtte úszok gyorsban, akkor ez nem jön elő. Szóval ugrálok,kézenállok, futkározok ugyanúgy, csak időnként így váratlanul kiakad ès vissza kell rántani.

jún. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik jól, sajnálom :(

De ha csak húzódás (szalagok megnyúlása van), azzal ugye nem lesz később probléma?

jún. 4. 06:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!