Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fiatal kosarazó vagyok és...

Csirke 4 kérdése:

Fiatal kosarazó vagyok és elülső keresztszalag szakadásom van és izgulok hogy milyen lesz a műtét?

Figyelt kérdés
Tudtok segíteni?Tudnátok mondani dolgokat a műtétről?(Pl:a térdből a csövek eltávolítása, a műtéthez való előkészületek)?

jún. 30. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen cső? Műtét vagy altatásban lesz vagy gerinc érzéstelenítésben, semmit nem fogsz műtét alatt érezni. A részleteket, előkészületeket majd meg kell beszélni előtte altató orvossal, de EKG, mellkas röntgen, térdről röntgen kell majd előtte.
júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+labor
júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 28881528 válasza:
Nyugi, altatás, minimális fájdalom utána
júl. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is elszaladt az elülső keresztszalagom (ACL). Nekem a szakadás után kettő nappal arthoscopiás műtétem volt (pótló műtétem nem volt) ami csak annyit jelent hogy a térdembe “tettek kettő lyukat” és egy endoszkóp kamerát beledugtak és akkor felfedezték a belső oldal szalag részleges szakadást, egy porc repedést és az ACL-nek azt a részét ami lógott azt az orvosom levágta, de ez nem is számít. Az a lényeg, hogy a műtet miatt betettek egy csövet, na és azt másnap kihúzták… az egyik szobatársamnak is egy ilyen csövet húztak ki a térdéből és ő azt mondta, hogy olyan volt mintha egy inat húztak volna ki (baromira fájt neki) nekem is irgalmatlanul fájt, leírhatatlan érzés. Még a könnyem is kicsordult.

Majd ha meglesz a pótló műtéted vagy már megvolt akkor ne de tényleg ne hanyagold el a rehabot. A műtét a rendszeres rehab nélkül semmit sem ér. Műtét után 12 hónap után lesz “ugyan olyan a térded” mint a sérülés előtt. A műtétről tudsz azt interneten olvasni, hogyan zajlik, mit, hogyan csinálnak, meg a youtubon is vannak erről videók. Az előkészületről csak annyit tudok mondani, hogy a rossz lábadra tesznek egy nyilat, nekem legalábbis így zajlott (azért kell, hogy ne tévesszék el az oldalt)

aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!