Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Derékbecsípődés pokoli fájdalo...

Derékbecsípődés pokoli fájdalom megszüntetése mozgással?

Figyelt kérdés
Kb 2 apja szenvedek vele, az első nap a lábamra se tudtam állni, kaptam egy járókeretet, azt sem tudtam magam előtt megemelni. Sürgősségin mondták hogy pihentessem meg hogy feküdjek. 36 éves vagyok. Nem megerőltetés miatt történt, hanem mert ülő életmódot folytattam. Azt vettem észre hogyha mozgatom magam (a neten vannak fent erre videók) akkor sokkal jobb, tegnap már akár kocogni tudtam volna ha akartam volna persze ésszel, de amint pihenek, például leülök vagy alszok, akkor sokat rosszabbodik. Az esti alvás után kb majdnem ugyanazon a szinten vagyok mint az előző nap. Ez tudja valaki hogy miért van? És miért ennyire ellentmondásos hogy sok helyen azt mondják hogy inkább mozogni kéne vele, míg mások több napnyi ágynyugalmat írnak elő? Hol az igazság? Nálam miért segít a mozgás? És mivel tehetném jobbá? Előre is köszi a válaszokat, ha olyan ember ír aki már átment ezen és hogy nála hogyan oldódott meg. Túlerőltetni se akarom magam a mozgással, de tényleg az az eddigi tapasztalatom hogy csak a mozgás után lett mindig jobb valamennyivel.

#mozgás #fájdalom #derék bescípődés #terápia derék becsípődésre
tegnap 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Ha fekszel, legyen felpolcolva a lábad úgy, hogy a csigolyáid eltávolodhassanak egymástól. Csípő derékszögben, lábszár alátámasztva úgy, hogy a comb függőleges, a lábszár vízszintes.

És igen, a mozgás nap közben ha fáj is, segít.

tegnap 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gabi bácsi ***** válasza:
Nekem is így kezdődött. Porckorong sérv lett belőle.Mindenképpen ragaszkodj a további kivizsgálásokhoz. Ne hagyjad magad lerázni.
tegnap 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Egy jó csontkovács megszerel! 1-3 kezeléstől helyrejön, ez alatt napi szinten 4-5 peres nyújtási gyakorlatokat kell csinálni. 2-6 hét van 2 kezelés között. Állapotodon múlik a kezelések száma, és a közte eltelt idő is. Gyógyszer nélkül!

Engem az elmúlt 15 évben 3x mentett meg a porckorong sérv műtéttől. Évente 1x mindig megyek hozzá, általánosan helyre teszi a váz szerkezetemet, aztán 1 évig nincs olyan, hogy itt fáj - ott fáj!!!

Persze a legtöbb ember inkább szenved, és írat fel gyógyszert, amitől inkább csak nem fáj, de nem is lesz jobb sokáig.

tegnap 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!