Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes-e megcsinálni achilles...

Érdemes-e megcsinálni achilles rövidülés esetén felnőtt korban a műtétet, ha jelenleg nem jár fájdalommal?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és idéna covid utáni közel 4 éves szünettel visszatértem a sporthoz és egy sportovosi vizsgálat észrevette, hogy kötöttek az ízületeim meg ía ciőpm , így elküldtek az ortopédiára, el is mentem egy hónappal ezelőtt privátban-És azt mondjta az orvos július elején, hogy kb 30-os achilles rövidülésem van,tehát nem működik 30% az izomzatomnaj, mindenképpen meg kell műteni, se a gyógytorna,se más nem segít, mert nem működnek az izmok, csak a műtét. Jelenleg fájdalmaim nincsenek,d e az orvos szerint pár év vagy évtized múlva elviselhetetlen lesz. Igazából ez veel született azt mondta, így nem érti, hzogy legkésőbb az iskolában miért nem vették észre, akkor lehetett volna jobban kezelni. Ettől függetlenü, elmentem gyógytornászhoz heti kétszer, vele csináljuk a gyakorlatokat, de őis azt mondja, hogy műtessem meg magam. Me még járok szintén heti kétszer személyi edzőhöz is, ő is tudja a "bajom", így vele is olyan gyakorlatokat csinálunk, ami nem teheli az achillest plusz járok meg gyógymasszára is, meg vettem gyógytalpbetéteket is meg minden egyebet. De most elvagyok teljesen bizonytalalodva a műtét miatt.

4-5 hónapig tartana a gyógyulásom, ami nekem egy rémálomnak tűnik plusz attól is tartok, hogy esetleg műtét közben történik valami műhiba. Van-e esetleg valakinek tapasztalata achilles rövidüléssel felnőttkorban vagy magával a műtéttel? Tényleg pár év múlva annyira fájdalmas lesz, akkor is ha megmaradok heti többszöri gyógytornánál és egyebeknél? Fontos megjegyzeni, hogy jelenleg semmi fájdalmam vagy panaszom nincsen, ezért is hezitálok. Érdkelnéneka tapasztalatok,vélemények.köszönöm előre is



#achilles rövidülls
aug. 19. 16:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!