Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha rollerrel vétlenül balesete...

Ha rollerrel vétlenül balesetet szenvedtem, van esélyem a kb. 50-100.000 Ft-s károm megtérítésére?

Figyelt kérdés
Persze csak ha elkapják a vétkes másik rollerest, akivel ütköztem… Biztosításom egyébként nincs. Lehet ehhez szakértői véleményt kérni a roller sérüléséről? Létezik ilyen szakértő? (Valszeg elferdült az első lengéscsillapító, mert jobbra húz a roller.)

szept. 15. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor se nagyon.

Nekik nincs kötelező felelősségbiztosításuk - ezt te is tudod, hiszen te is rolleres vagy.

Akkor (ha önként nem fizet), marad a polgári peres út, ami évekig tart és ekkora összegnél többe fog kerülni a leves, mint a hús - legalábbis szerintem.

Arról ne is beszéljünk, ha vitatja, hogy ő volt a hibás. Hogyan lehet kideríteni az igazságot? Ha nincs kamerafelvétel, akkor szinte reménytelen.

szept. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt bizzosításod akkor mégis mire?

Egyébként pedig ha a helyszínen nem lett minden dokumentálva, fotó, rendőr akkor semmi esélyed

szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így, hogy nem tudod ki volt, elég nehéz lenne. Kifizetheti a károdat, ha megtudod ki volt és önszántából fizet, vagy bepereled, de ahhoz kell szakértői vizsgálat, rendőrségi jegyzőkönyv, stb., ezek is pénzbe kerülnek. De már mivel elhagytad a helyszínt, erre sok esélyed nincs. Bosszantó, meg idegesítő, de én hagynám. Inkább bemennék egy biztisítóhoz és megkérdezném létezik-e erre biztosításuk, egy balesetbiztosítás sem ártana, vagy ezek kombinációja, felelősség biztosítás sem árt ha van, legközelebb hasznos lehet.
szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, két hülye. Legalább egymásban tettek kárt. Kötelezőjük nincs, szabályok nem vonatkoznak rájuk, kreszt amúgy sem ismerik, de azért döngetnek 40-50-tel, mert gyalogolni vagy kerékpározni lusták és gyengék.
szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, már csak egy dolgot nem tudom, hogy létezik-e olyan, hogy elektromos roller szakértő? Vagy ki az, milyen szaktudás birtokában mondhat szakvéleményt egy roller állapotáról?
tegnapelőtt 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!