Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadást,itthoni...

Bokaszalag szakadást,itthoni módszerekkel hogy lehetne rendbe hozni?MVoltam vele ortopédusnál mikor történt( 3 éve),de a doki sima kenőccsel leintézte hogy az majd rendbe hozza.

Figyelt kérdés

#Gyötrelmes fájdalom
júl. 26. 02:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Bokavédő.


[link]


Fásli/bandázs.


Polcolás.


Pihentetés.


Jegelés.


Lioton gél vagy feketenadálytő krém.

júl. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1-s köszönöm. Sajna ezek közül mindet próbáltam már,de reménytelen. Komolyan mert már sokszor megfordult a fejembe nem azt mondom hogy jobban járnék de megszűnne a fájdalom ha levágnák a lábfejemet. Csak az úgy meg már nem élet.
júl. 26. 03:13
 3/16 anonim ***** válasza:

Jegeld sokat és szedj rá valami fájdalomcsillapítót+gélt. Nekem is volt tavaly,hasonlóan éreztem. Kellett hozzá 3 hónap mire rendbejött. Plusz fokozatosan kezd el terhelni lábsúllyal. Először ágy szélén ülve szorítsd le a talpad,lábujjhegyre állás sarokra. Kezeddel segítve forgasd a lábfejed kifele/befele, le/fel ameddig megy és tartsd is ott meg. Kinezio-tape nekem sokat segített,youtubeon találsz rá videókat hogyan tapaszd fel. Bokarögzítőt éjjel-nappal hord.

De a legfontosabb terheld fokozatosan és mozgasd.a szalagok regenerációs ingere a nyújtás.

Járáshoz használj mankót

(Egy gyógytornász)

júl. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3 év után semit. A kórülötte lévő izmok megerőaítésével tud fájdalommentes lenni. Legalábbis nekem ez volt egy evvel a serules utan es az edzes tette rendbe
júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-s. Nemhogy semmit nem javult így van,hanem még lábszár fekélyem is lett miatta. Bár még nincs szerencsére kifakadva,de jó lenne ha nem is nyílna meg. Az egész boka környékem szinte fekete lett. Amikor a sérülés történt még normálisak voltak a színek azon a környéken.Rendszeresen terheltem,terhelem azóta is,mert nagy súlyokat emelgettek nap mint nap,de nem segít rajta.
júl. 26. 09:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Orvos! Ez így nem normalis.

Terhelni meg nem kéne. Hsnem körülötte megerositeni. Ehhez gyogytornász kell, nem magadnak sulyzozgatni, mert mint latod, árt is

júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-s. Köszi a tanácsokat,de sajnos olyan munkákkal szembesülök nap mint nap otthon a ház körül, amiből persze pénz nincsen hogy nem engedhetem meg magamnak hogy ne rakjak arrébb 50-100 kg dolgokat illetve gyógytornászra nem futja. Ezért is otthoni módszert kérdeztem a bokasérüléssel kapcsolatban.
júl. 26. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Pedig ez az "otthoni" megoldás, ennél többet én se tudtam tenni!

1-es voltam!

júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne lógasd, ne terheld, rögzítsd, ez a legfontosabb!
júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyulladásnak, vérömlenynek, duzzanatnak le kell menni, erre való a krém és a jegelés.


Nehéz kajákat lehetőleg kerüld, sok víz!

júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!