Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ütött már el titeket, vagy...

Ütött már el titeket, vagy ismerősötöket az autó?

Figyelt kérdés
Hogyan történt az eset? Mennyire sérültetek meg vagy az ismerősötök? Sikerült felépülni rendesen?

júl. 25. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, öcsém barátnőjét.

16 éves volt, zebrán mentek át, zöld lámpánál, szakadó esőben. Két taxis meg fuvarért versenyzett, 100-110 körüli tempóval elcsapta, mikor már majdnem átértek. Fejjel repült egy betonkerítés tövébe, 5 nap múlva, a születésnapján vettük le a gépről.

júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik általános iskolás haveromat. Nálunk úgy volt a rend, hogy 7:45-ig be kellett érni az iskolába, utána zárták az ajtókat, a portás csak akkor engedett be, ha odaadtad az ellenőrződet, hogy beírhassák a késést. A haverom késésben volt, de nem akarta hogy beírják neki, száguldott a biciklivel, majd az iskola előtt hajtott ki hirtelen egy autó elé, ami nem tudott lefékezni és elütötte őt. Én személyesen nem láttam, de állítólag lerepült a bicikliről. Szerencsére csak a lába tört, de így is vagy 2 hónapig gipszben volt.

Az egyik osztálytársam meg az autót ütötte el biciklivel (igen, jól írtam). Ő is sietett az iskolába és gondolta majd a parkoló autók között megy át, de nem tudta kikerülni és nekiszáguldott az egyiknek, átbukfencezett a motorháztetőn. Agyrázkódás és állkapocszúzódás lett belőle.

De érdekesebb sztori, nem csak autóval történhet ilyen baleset. Az egyik középiskolás osztálytársam imádott száguldozni a biciklijével, volt hogy meg is büntették a rendőrök. Az egyik nap a szokásoshoz híven száguldott, a kereszteződésben meg az épület mögül kiment elé egy biciklis. Az osztálytársam elmondása szerint intett is neki, hogy menjen már, a másik biciklis el is indult, de addigra már késő volt, az osztálytársam oldalról a hátsó kerekébe száguldott bele. Eltört több bordája, agyrázkódást kapott, az orvosok szerint csak azért nem tört el a nyaka, mert rajta volt a táska, ami megvédte.

Megéri biciklivel száguldozni?

júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is. :D

Egyik alkalommal egy kisfaluban, télen. Az autóút teljesen le volt fagyva, vastag jégpáncél volt az egész, ezért biciklivel a házak előtt a járdán közlekedtem óvatosan, ahol vagy letakarították a járdát vagy lesózták, csúszásmentesítették valamivel a lakók. Gyalogosok nem közlekedtek, üres volt az egész utca, mindenki bekuckózott a hideg elől a házba, ezért gondoltam felhajtok a járdára. Egyik házból épp akkor jött ki az udvarról egy autó, a téglafal miatt nem látszott. Elütött, én meg fejjel beleálltam a ház előtt összekotort hókupacba. :D Nem történt sérülés, inkább csak ijedtség volt, mert nem számítottam rá, meg azért mert nem nagy sebességgel állt ki az autós a ház udvaráról. Odajött, felsegített, ő is megijedt, megkérdezte fáj-e valahol, mondtam neki semmi gond csak megijedtem, kicsit érzem a gázolást, de semmi komoly, aztán elengedett.

A második alkalom már durvább volt, Bp-en történt Kelenföldön, az Andor utca környékén. Már kb. 15-en 20-an összegyűltünk gyalogosok egy olyan helyen, ahol nem volt kijelölt átjáróhely, zebra. Látszott, hogy mindenki ott szokott átkelni az út egyik feléről a másikra, mert már nagyon ki volt taposva az út szélén a fű vagyis hát már csak föld volt, fű nem is. Körbenéztünk balra, aztán jobbra többször is, és mivel nem jött egyik irányból sem autó, így megindult a tömeg át az úton egyszerre. Én voltam az utolsó a sor végén vagyis a hangyaboly végén, amikor hirtelen a semmiből nagy gázzal feltűnt egy autó és engem elkapott, utolsóként a sor végén. Felrepültem a szélvédőre, a levegőben megpördülve fejjel lefelé, majd amikor fékezett, akkor lecsúsztam a szélvédőről és fejjel meg vállal fogtam talajt (betont). Senki nem jött oda segíteni. A velem együtt átkelők mind továbbmentek, vissza se néztek. Az autós kiszállt, megkérdezte, van-e valami bajom, én meg a sokktól, vérző fejjel, vérző arccal, vérző karral azt mondtam, hogy nincs (azt sem tudtam hol vagyok, csillagokat láttam, meg elsötétült előttem minden), erre a sofőr visszaült a kocsijába és otthagyott véresen az út szélén. Továbbment. Volt ott a környéken valami cég, már nem emlékszem pontosan, talán valami buszos vállalat lehetett, aminek a kapuján ki volt rakva egy nagy vöröskereszt, gondoltam ott hátha tudnak segíteni, bementem tiszta véresen. A cég üzemorvosa fertőtlenítette a sebeket, és hívta a mentőt, bevittek sürgősségire az egyik kórházba (ahol sürgősségin reggel 9-től délután 2-ig vártam, addig nem kerültem sorra, ott ültem a váróban tiszta véresen, rommá zúzva). Aztán megvizsgáltak, törés nem volt, csak sok-sok zúzódás, azt írták a zárójelentésembe, hogy 8 napon BELÜL gyógyuló zúzódásaim lettek. Ehhez képest közel 3 hónapig nem tudtam öltözködni, zuhanyozni, wc-zni, mert a vállam úgy megsérült, ahogy vállra estem a szélvédőről, hogy hónapokig nem tudtam mozgatni a karom, nem tudtam felemelni de még megmoccantani sem. Kb. 3-3,5 hónapig tartott, mire nagyon lassan felépültem. Nem maradt maradandó nyoma szerencsére. Feljelentés nem történt az ügyben, részben én is hibás voltam, mert olyan útszakaszon keltünk át mindannyian, ahol nem volt kijelölt átkelőhely, a szemtanuk mind elillantak, a többi gyalogos, akik közül egy sem fordult vissza segíteni, pedig mind látták az esetet, az autós rendszámát olyan állapotban nem tudtam megjegyezni, így nem volt semmi nyom, ami alapján elindulhatott volna akár valamilyen nyomozás vagy bármi. Nem lett belőle ügy. 3-3,5 hónap alatt teljesen felépültem, de az emlék megmaradt. Kb. 20 évvel ezelőtt történt az eset, akkor jártam a 20-as éveim elején.

júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A főnökömet. Ráadásul a máltai szeretetszolgalat autója. Viszonylag könnyen megúszta. Ha jól emlékszem a bordája repedt.
júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem csak majdnem. Nagymamámat igen, de nem úgy, hogy meghaljon, szerencsére könnyebben sérült.
júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Egyszer Chuk Norrist is elütötte egy Hummer.

A gép azóta is a műhelyben van, dolgoznak rajta a lakatosok, de annyira deformálódott a kasztnija, hogy nem tudják helyrehozni.


A balesetnél Chuk Norrisnak elszakadt a kabátja, de ő már megvarrta.😲

júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Távolabbi ismerőst, de szerencsére relatívan hamar felépült.

Engem 2x csapott el majdnem autó, mindegyiknél pár lépés választott volna el attól, hogy átérjek a zebrán. Az egyik még a gimim épülete előtt történt, ami a város szélén van, még épphogy lakott területen, de olyan övezetben, hogy buszostól kezdve mindenki városon kívüli résznek gondolja, szóval tolják neki rendesen. Úgy ugrottam vissza előle, hogy majdnem a mögöttem száguldó kocsi alá kerültem... Hihetetlen mekkora szerencsém volt, hogy nem lett belőle baj.

júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Testvéremet, 16 évesen még a 90-es évek végén. Iskolába indult, biciklivel volt és egy autós elsodorta.


A pali azt mondta mentőt hív, de rendőrt nem, végül otthagyta. Utólag kiderült, hogy lopott autóval ütötték el. Aztán hogy mi lett a továbbiakban, nem tudom, szerintem sosem került elő.


Válltöréssel úszta meg.

aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Azóta éjfélkor járok haza fehér lepelben kísérteni...
aug. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!