Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ajánlotok nekem gyógytornát...

Ajánlotok nekem gyógytornát (youtube vagy bárhol) térdműtét utánra?

Figyelt kérdés

Keresztszalag volt, ez a kisebb baj, mert ezt már ismerem, de mellette porcot is varrtak vissza, emiatt 6 hétig rögzítve volt, végig feküdtem.

Mostanra annyira elgyengült a térdem, hogy hasogat, ha lábra állok, a combizmom lement kb a felére. És iszonyat fájdalom persze most már fekve is.


Valahogy fel kéne erősítenem, na de nem merem akárhogy, mert félek, nehogy leszakadjon a visszavart porc, a doki is azt mondta, hogy még ne erőltessem a hajlítást. Viszont gyógytornász elérthetetlen, azaz nekem kell megoldanom. (kerékpár se megy még, annyit nem hajlik)


Aki hasonló cipőben járt, tud nekem videós vagy hanganyagos gyógytornát kifejezetten porcműtétes esetre?



jún. 20. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd a műtét után az orvos elmondja hogy kihez kell menni gyógytornára.
jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

már túl vagyok műtéten bőven, ezért kellene. és nem mondja, annyit mond, hogy keressek valakit, na de magánban iszonyat nagy pénz, nem tudnám fizetni, hát eleve ez 6 hónapig tartó macerás gyógytorna, na meg itt nálunk az se biztos, hogy találok valakit aki házhoz jönne.

a kórházban van egy gyógytornász heti egyszer, de bemenni meg nem tudok, hát alig tudok lábra állni, annyira fáj.

úgyhogy még mindig a video kellene nekem.

jún. 20. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A video kevés, egyénre és állapotra kell szabni a tornát. Választhatsz, mert egy idő után visszafordíthatatlan károk keletkeznek. Inkább egyél egy darabig vajas kenyeret.
jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Be kell menned. Meg kell oldanod. Minden térd más, minden térdbaj más, minden ember térde más. Netes gyógytornával többet ártasz mint használsz. Arról nem is beszelve hogy az első 3-4 alkalom még muszáj valakinek felügyelni a tornát hogy tuti jól csináld. Elmondani az aprósagokat amikre figyelni kell.

Meg kell oldanod hogy bemenj heti 1x a kórházba. Amit ott mondanak, azt csinálod otthon is. 1 honap utan mar eleg lesz kethetente menni.

Ha ennsit nem fektetsz beel, sose fog ujra a regi lenni a terded. Vagy fektess penzt taxiba a korhazig vagy maganba.

jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!