Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Honnan tudom, hogy elfertőződö...

Honnan tudom, hogy elfertőződött-e a sebem? Ha igen, hogyan kezeljem? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa kérdés de kb 1 hete csúnyán megvágtam a bokám borotvával (kb 3 centi hosszú, és jó 3-4 mm széles csíkot sikerült kinyesnem magamból. Egyáltalán nem mély seb, a vérzés is elállt hamar. Szépen lemostam, be is varosodott.

Vagy 2 napja kezdett meg durván viszketni, mára pedig úgy látom hogy a var alatt befehéredett a seb fele. Csak abban nem vagyok biztos hogy ez genny vagy az új bőrréteg képződik kevesével. Ha genny lenne, akkor érdes lenne a seb, váladékozna?


Nagyon viszket, a sebkörnyék is vörös viszont nincs feldagadva, a varrat is lapos és nem váladékozik.


Mit tudnék tenni, hogy felgyorsítsam a gyógyulást, esetleg, mivel csillapíthatnám a viszketést?


Válaszokat előre is köszönöm.



jún. 18. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Le kéne áztatni róla a vart, (pl. kamillateával.), mert alatta panghat a sebváladék, amiben tobzódnak a baktériumok. Utána a sebet kend be Betadine-nel és néhány napig ragaszd is le.
jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fotót tudsz mutatni róla?
jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Betadine

Majd 1 óra múlva aloe Vera spray, vagy gél a viszketés és gyorsabb regenerálódásá érdekében.

jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!