Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bedagadt a bokám, ez csak...

Bedagadt a bokám, ez csak bokaficam?

Figyelt kérdés

Szóval egy pár órával ezelött gördeszkáztunk az egyik barátommal, és mivel hülyén álltam rá a deszkára és hirtelen akartam megállni, így a lábam "lecsúszott" a deszkáról, egy hatalmas reccsenés és már alig bírtam rá állni. Nem tört el, (gondolom én) mivel nem lilult be, se semmi ilyesmi, szimplán nem bírtam rá állni annyira fájt. Akkor pihentem picit, aztán jobb is lett, viszont így hazaérve kicsit bedagadt a bokám és most eléggé fáj... Most csak kificamodott? Vagy valami más?

(Amúgy egy tesi felmentésnek örülnék :D)

16L



máj. 7. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezzel be kellene menni megnézetni az ügyeleten. Nekem gödörbe lépésnél volt hasonló és részleges szalagszakadás volt és 6 hét gipsz. Én is haza tudtam menni vele, annyira nem is fájt ha figyeltem, hogy hogyan lépek, de aztán amikor levettem a cipőmet vettem észre, hogy meg van dagadva a lábam.
máj. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet csak elrepedve van, sőt lehet törés is, de persze lehet ez szalag probléma is, biztosat csak orvos tud mondani.
máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a kificamodás az nem "csak" kificamodás..

Lehet szalagrándulás, vagy részleges szalag szakadás, de akr törés is. Orvosi vizsgálat szükséges minél hamarabb, és az első 72 órában a pihentetés, felpolcolás, jegelés is. Érdemes elmenned orvoshoz minél hamarabb, hogy a jövőben is aktív deszkás maradhass.

máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elmentél? Mi lett?
máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen elmentem, elvileg sima bokaficam. Mostmár csak egy kis dudor van rajta de amikor oldalra hajlítom akkor ilyen furcsa érzés van benne, kicsit még azért fáj.

Illetve köszönöm a válaszokat:)

máj. 16. 01:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ugyanebben vagyok, csak én simán félreléptem.

Kb 4-5 órája történt. Most eléggé meg van dagadva a bokám, és mostmár a sajgás is átmegy fájás, de mozgatni tudom úgy ahogy, és nem is lilult be.

Nálad mennyi ideig tartott a felépülés?

jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!