Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a talpammal?

Mi lehet a talpammal?

Figyelt kérdés
4 napja edzés után mikor felvettem a cipőm, elkezdett fájni a jobb talpam külseje járásnál, de nem nagyon érdekelt. Otthon kiderült, hogy ha mezítláb vagyok és úgy járok akkor egyáltalán nem fáj viszont papucsba és cipőbe igen ( nem fájt nagyon csak azért éreztem, hogy valami nem jó). Másnap ugyanez volt, semmi duzzanat, folt vagy eltérés nem volt a talpamon a másikhoz képest és kicsit fájt. Majd péntekre már szinte semennyire nem fájt cipőben se, ezért mentem edzésre és egyáltalán nem zavart mivel ott mezítláb vagyunk. Csak 1x-2x fájt amikor rosszul rúgtam meg a zsákot és a lábfejemnél a nagylábujj középcsontommal találtam el (azt hiszem így hívják ezt találtam google-be) és akkor éreztem, hogy átsugároz a fájdalom a kislábujj középcsontomhoz. Nem zavart az edzés során mert máskor nem fájt így minden ment szokásosan. Másnapra ismét visszajött a fájdalom. És akkor itt a mai nap, hogy 1x magától fekvő helyzetben el kezd fájni, máskor meg olyan mintha semmi nem lenne vele. Meg szinte mindig máshol fáj majd belinkelek egy képet, hogy melyik terület. Illetve most délutánra olyan érzésem van mintha be lenne dagadva de közbe ránézésre semmi baja a talpamnak mások szerint se akik megnézték. Általában nem nagyon izgatnak az ilyesmik de nem akarom, hogy mondjuk 2 hét múlva derüljön ki, hogy mi baja van és addigra még rosszabb legyen vagy nem tudom, de a szüleim ilyen kis semmiségért nem akarnak elvinni röntgenre , mert hogy úgyis csak pihentetnem kell viszont 2 hét múlva nekem nagyon kéne a talpam és hogy tudjam használni egy program miatt. Valaki tapasztalt már hasonlót vagy van ötlete, hogy mi lehet és hogy bekössem vagy mit csináljak vele? Tudom, hogy itt kb. senki nem orvos de azért hátha tudtok segíteni.

2021. dec. 19. 15:39
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne a terv, csak ha törés akkor időben kellene vele orvoshoz menni úgy tudom és ezért próbálom kitalálni, hogy mennyi esély van rá, hogy súlyos..
2021. dec. 19. 22:45
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok, se kép alapján, se az elmondottak alapján, de még egyszer mondom, hogy nem vagyok szakember. Én a helyedben már most, az ünnep előtt elmennék orvoshoz, ha a probléma ennyire nyugtalanít. Én ha érzem, hogy valami nincs rendben, akkor a lehető leghamarabb megvizsgáltatom.
2021. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Sajnos ismerem magam és képes vagyok kiidegelni magam a legapróbb dolgokon is, úgyhogy szerintem holnap elmegyünk megnézetni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. dec. 19. 22:54
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Én még a mai napig ilyen vagyok, pedig én már egy haladó versenysportoló vagyok, szóval megértelek. Holnap írd meg, hogy mit mondott a doki!
2021. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Én 8 évig voltam versenysportoló (tánc), több világkupán, európabajnokságon részt vettünk és most a kick-box lett az új szenvedélyem. Ne értsen senki félre, nem érdekel, ha fáj valamim, mindig elviseltem, csak tudjak sportolni. Ez az életem értelme, egy senkinek érzem magam nélküle és pont ezért ijesztett meg a gipsz…

Mindenféleképpen megírom majd, hogy mit mondott holnap a doki.

2021. dec. 19. 23:09
 26/26 A kérdező kommentje:
Na ma voltunk sebészeten, ultrahang, minden megvolt, nincs elváltozás a lábamban, törés, repedés semmi. 4 napig pihentetnem kell még kenegetni, aztán ha 10 nap múlva is fáj akkor kell visszamennem.
2021. dec. 22. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!