Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a talpammal?

Mi lehet a talpammal?

Figyelt kérdés
4 napja edzés után mikor felvettem a cipőm, elkezdett fájni a jobb talpam külseje járásnál, de nem nagyon érdekelt. Otthon kiderült, hogy ha mezítláb vagyok és úgy járok akkor egyáltalán nem fáj viszont papucsba és cipőbe igen ( nem fájt nagyon csak azért éreztem, hogy valami nem jó). Másnap ugyanez volt, semmi duzzanat, folt vagy eltérés nem volt a talpamon a másikhoz képest és kicsit fájt. Majd péntekre már szinte semennyire nem fájt cipőben se, ezért mentem edzésre és egyáltalán nem zavart mivel ott mezítláb vagyunk. Csak 1x-2x fájt amikor rosszul rúgtam meg a zsákot és a lábfejemnél a nagylábujj középcsontommal találtam el (azt hiszem így hívják ezt találtam google-be) és akkor éreztem, hogy átsugároz a fájdalom a kislábujj középcsontomhoz. Nem zavart az edzés során mert máskor nem fájt így minden ment szokásosan. Másnapra ismét visszajött a fájdalom. És akkor itt a mai nap, hogy 1x magától fekvő helyzetben el kezd fájni, máskor meg olyan mintha semmi nem lenne vele. Meg szinte mindig máshol fáj majd belinkelek egy képet, hogy melyik terület. Illetve most délutánra olyan érzésem van mintha be lenne dagadva de közbe ránézésre semmi baja a talpamnak mások szerint se akik megnézték. Általában nem nagyon izgatnak az ilyesmik de nem akarom, hogy mondjuk 2 hét múlva derüljön ki, hogy mi baja van és addigra még rosszabb legyen vagy nem tudom, de a szüleim ilyen kis semmiségért nem akarnak elvinni röntgenre , mert hogy úgyis csak pihentetnem kell viszont 2 hét múlva nekem nagyon kéne a talpam és hogy tudjam használni egy program miatt. Valaki tapasztalt már hasonlót vagy van ötlete, hogy mi lehet és hogy bekössem vagy mit csináljak vele? Tudom, hogy itt kb. senki nem orvos de azért hátha tudtok segíteni.

2021. dec. 19. 15:39
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

[link]

a bekarikázott területen szokott fájni , nem mindig ugyanott.

2021. dec. 19. 15:43
 2/26 anonim ***** válasza:
Ennél sztem azért bővebben is írhattál volna...
2021. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Na de viccen kívül, milyen cipőt hordasz, esetleg új cipőd van?
2021. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Új cipőm van és hát nem egy nagy minőség ezért én is gondolkodtam, hogy ez lehet-e a baj, de edzés után (ahol mezítláb vagyunk) kezdett fájni a talpam ráadásul csak az egyik… Ha cipő lenne a rossz nem fájna mindkettő? Meg a kick-boxot is 2 hete kezdtem el ezért is valószínűbb szerintem, hogy amiatt lehet, hogy rosszul találtam el a zsákot.
2021. dec. 19. 20:17
 5/26 anonim ***** válasza:
Akkor most az a helyzet állt elő, hogy nem lehet tudni, hogy a cipőtől vagy a sporttól van-e. Én inkább a cipőre tippelnék.
2021. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Most ahogy tapogattam az V. lábközép csontom a talpamon fáj nyomásra (nem vészes) de ha a lábfejemnél a csont ‘tetejét’ vagy nem tudom, hogy mondjam nyomom az nem fáj, tehát akkor a törést kizárhatjuk ugye? Ráadásul nem az volt, hogy volt egy reccsenés és elkezdett fájni a lábam, hanem rendesen sétáltam mezítláb, majd cipőbe kezdett kicsit fájni. Valószínűleg a pénteki edzés tehetett be neki.. Bár még mindig rá tudok állni akár egész testsúllyal bár kicsit kellemetlen érzés, nem fáj hanem nyomódik(?)….

Utána olvastam az V. lábközécsonttöréseknek és őszintén teljesen bepánikoltam, mert 6-8 hét gipszet is írtak akár meg még gyógytorna hetekig. Nem sajnáltatni jöttem ide magam de konkrétan tönkre menne az életem, ha most tényleg eltört…

2021. dec. 19. 21:45
 7/26 anonim ***** válasza:
Nyugi, nyugi! Lány vagy? Vagy fiú?
2021. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
lány
2021. dec. 19. 22:10
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess ennyire kétségbe, amíg magadat diagnosztizálod az internetről. Beavathatnál valaki a problémádba.

Hány éves vagy?

2021. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Még valami, nem tudom ennek

van-e köze hozzá de úgy érzem egész nap, hogy lefagy a kislábujjam (azon a lábamon amelyiken fáj)… az is lehet, hogy már csak beképzelem, én már nem tudom, de azért ez fura.

2021. dec. 19. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!