Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a talpammal,...

Mit csináljak a talpammal, hogy ne fájjon a bakancstol?

Figyelt kérdés

3 hete dolgozom olyan helyen, ahol acelbetetes bakancsban kell lenni, és nem enyhül a fájdalom, hanem napról napra erősödik

8-10 órát állok egyhuzamban, hiába a zselés talpbetet a fájdalom akkor is ugyan az..

Mindenhol faj.

Mit tudnék csinálni, hogy legalább itthonlet közben ne fájjon ennyire.?



2020. júl. 10. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Otthon járkálj mezitláb az a legegészségesebb

Vegyél egy Dr Martens bakancsot az is acélbetétes de gyógytalpa van, amiben nem fog fájni a talpad

2020. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd le, hogy a talpadon nincs-e bőrkeményedés a sarkadon, tyúkszem a talpon, bármi, ami nem oda való, ezek sokszor okoznak fájdalmat, holott majdnem láthatatlanok. Érdemes a méretet is ellenőrizni, lehet, hogy kicsit kicsi és összeszorítja a lábfejedet az acélbetét, ami szintén okoz ilyen fájdalmakat.

10-nél is több évig hordtam acélbetétest egy rohadt gyárban, így elmondhatom, hogy a cégek mindig lespórolják a minőségi bakancsokat. Ha jót akarsz magadnak, valóban beszerzel egy olyat, ami kényelmes és hosszú távon is hordható. Ez sajnos kemény pénzbe kerül, de ha ott akarsz maradni, akkor elkerülhetetlen. (Feltéve, hogy a cég nem olyan szemét, hogy ragaszkodik ahhoz, amit ott kapsz. Nálam akkor szakadt el a cérna, amikor fegyelmit akartak adni a saját pénzből vásárolt bakancsért, csak hogy ne azt hordjam! Nehogy elviselhető legyen a 12 óra állás! Ha ilyen cégbe futottál bele, menekülj te is!)

2020. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mr.Q77 ***** válasza:

Megfelelő méretű a bakancs? Elég vastag zoknit hordasz?

mit értesz az alatt hogy fáj? Feltörte a sarkad?

2020. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mr.Q77 ***** válasza:

2-es jól mondja.


Először találd meg mi az oka a fájdalomnak

1 a lábaddal/talpaddal van a "baj"?

2 a bakancs nem megfelelő

3 egyszerűen több idő kell a talpadnak/bakancsnak hogy "összeszokjanak" (betörjön a cipő)


csak egy példa hogy milyen jó bakancsok vann anno itt vettem munkavédelmi cipőt, messziről nem is látszik hogy az (pedig betétes ESD védelem csúszásgátló átszúrás védelem stb) csak ha az ember hordja akkor érzi hogy 3x olyan nehéz mint egy utcai cipő


[link]


azért Martenst ne vegyél az inkább divat bakancs mint munkavédelmi bakancs :)

2020. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 A Dr Martens eredetileg a munkásosztály munkacipője volt Angliában, ez eredetileg egy munkásbakancs

Ezt kezdték el hordani később a skinheadek, a punkok és a rockerek is mivel ezek a srácok és lányok leginkább a munkásosztály tagjai közül kerültek ki

Persze a munkásbakancs azóta már más fogalom más kinézet meg más konstrukció is

Jó a Dr Martens mert acélbetétes így védi a lábujjakat, össze van varrva a talprész a felsőrésszel és puha olajálló gyógytalpa van (rajta van a talpon a kereszt is), ami kifejezetten a fájós lábúaknak jót tesz

Ma már nem olcsó mulatság egy Dr Martens, 50-60 ezer forint egy pár bakancs.

Amikor én még fiatal voltam, akkor volt 30 ezer körül egy pár neken is volt egy 14 lyukas verzióban

2020. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mr.Q77 ***** válasza:

Nekem is volt 1-2 pár anno de "csak" 8 lyukas.


Bár megvan még a hírneve de Technikailag már sztem elég elavult (persze ez divatvilágban pláne ikonikus márkáknál nem mérvadó), legalább is egy mai profi munkás bakancs, pláne ami hasonló árban van az fényévekkel kényelmesebb jobb többet tud.

2020. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A lábam nak alapvetően nincs baja

37es a bakancs, cipőben is ekkora kell.

ESD védett.

Rohadtul eg benne a labam...

2020. júl. 10. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet másfajta zoknival kellene megpróbálni.
2020. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!