Ha az ember bajba kerül jobban jár, ha inkább nem értesíti a hatóságokat, mert azok nem kompetensek abban, ami a feladatuk lenne?
A sikló/ejtőernyős esete, aki fennakadt a fán 15 méter magasan, aztán a rotorszél miatt lezuhant.
Valakik nagyon nem gondolták át ezt a helyzetet és ez lett az eredménye.
Mindenki hibázhat, de ebben a helyzetben - minden arra utal - volt idő nyugodtan mérlegelni és mégis egy nagyon rossz lehetőséget választott a hatóság.
Ez az egész helyzet szomorú, bosszantó, tragikus, dühítő, jogilag pedig feltételezem, hogy gondatlanság.
Indirekt módon azért történt, igen.
Nagyon úgy néz ki, hogy nem lett volna rosszabb a helyzet, ha mástól kér segítséget a siklóernyős.
A baleset feltehetően azért történt, mert valamelyik hatóság (Mentő/Katasztrófavédelem) nem a megfelelő módot választotta a mentésre.
Sok esetben a hatóságok értesítése kötelező. Viszont az sem mindegy, hogy mi a hatóság célja. Szintén repülős közeg: Ha baleset van kötelező értesíteni a rendőrséget és a légügyi hatóságot. Viszont a CFI mindenkinek elmondta, hogyha a rendőrség ér ki hamarabb akkor próbáljuk meg őket feltartani (amennyire jogsértés nélkül lehet) amíg a légügyiek meg nem érkeznek, mert a rendőrség elsősorban valakit meg akar bírságolni, a légügyi hatóság meg meg akarja akadályozni, hogy ilyen baleset újra előforduljon.
Az általad linkelt esetben szerintem egy feljelentést a "mentés" vezetője megérdemelne mivel a cikk alapján többször el lett neki mondva, hogy mennyire veszélyes az, amit csinálni akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!