Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van olyankor ha már Norcolu...

Mi van olyankor ha már Norcolut szedésétől sem jön meg a mensim?

Figyelt kérdés
mi baj lehet ilyenkor? terhes nem vagyok, csak nem jön meg? a nőgyógyász szedeti velem a norcolutot, de így sem jön meg. El kell majd mennem egészségügyi kaparásra? szerintetek mit fognak tenni? huszonéves vagyok, gyerekem sincsen még. Köszi előre is a válaszokat!
2008. nov. 9. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is ne idegeskedj, mert akkor csak még később fog megjönni a mensid.

Nekem is volt olyan, hogy kimaradt, én is kaptam norcolutot. Nekem azt mondta a dokim, ha nem jönne meg attól sem, akkor továbbküld endokrinológushoz, mert akkor lehet, hogy olyan hormonprobléma áll a háttérben, amit ők nem látnak. (Ők alatt 3 nőgyógyászt kell érteni, akik azon diskuráltak, hogy mit csináljanak velem.) De aztán hála az égnek megjött, és nem kellett endokrinológushoz mennem.

Szóval csak nyugalom! Meg fog az jönni, ha nem stresszeled magad rajta.

2008. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a norcolut szedése után 3-4 napra kell hogymejöjjön mikor hagytad abba a norcolutot?
2008. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szia! Lassan egy hete! A napokban vissza fogok menni az orvoshoz, hogy most már találjon ki valamit! Szerintetek mi lesz?
2008. nov. 10. 15:02
 4/14 anonim ***** válasza:
lehet nemtudta megvékonyitani kelőképpen a nyálkát. lehet felirja ugyan ezt és akkor már hatni fog. hogyan szedted?napi hány szemet?és az összes gyogyszert beszedted már?
2008. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A múlt hónapban is ezt kellett szednem, mert nem jött meg. akkor szednem kellett 10 napig napi 2-t. akkor megjött. most ugyanezt tettem a doki kérésére, de nem jött már meg. szerintem az sem egészséges, hogy norcolut szedése mellett jön csak meg nem? örökké ezt kell szednem? azonkívül ez úgy tudom, hogy igen magas hormontartalmú, ha így folytatom megnő a szakállam. már találtam egy két szálat, ami eddig soha nem volt. szerintem huszonévesen ennek nem így kellene működnie nem? a karomon is jelentkezett már egy-két fekete szőrszál, holott szőke vagyok, soha nem látszódott hogy van szőröm. tök ciki már. :( mit tegyek?
2008. nov. 10. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy minden hónapban Norcoluttal hozzák meg a mensidet. Megvizsgáltak, hogy nincs-e valami szervi baj? Voltál ultrahangon? Csináltak hormonvizsgálatokat? Mert általában oka van, ha kimarad az a frány menstruáció. Egyébként nekem a kúra után fogamzásgátlóval rendszeresítették. Mondjuk ez sem teljesen jó megoldás, de jobb mint egy progeszteron kúra minden hónapban.
2008. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ultrahangot csinált a doki, de semmi egyebet. nem küldenek sehova, nem csinálnak semmit. már évek óta küzdök mensi zavarokkal, de eddig azért mindig volt valamicske. próbálták a fogamzásgátlóval is, de akkor sem jött meg, csak fél vagy egy napra. az sem volt megoldás. se hormonvizsgálat se semmi. mi a progeszteron kúra? egyébként el akart küldeni hormonvizsgálatra, de azt kérte, hogy ha megjön akkor menjek el vérvételre. de nem jött meg, így nem csináltatja meg a hormonvizsgálatot sem. miért kell éppen akkor vért levenni, ha éppen megvan?
2008. nov. 10. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért, de tényleg a mensi harmadik napján szoktad hormonvizsgálatot csinálni. De miért nem csinálta meg előző hónapban? Ha úgy érzed, hogy nem kapsz megfelelő ellátást, szerintem váltsál dokit.
2008. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a Norcolut (vagy más hasnoló gyógyszerek, pl.: Provera) 5-10 napon át tartó szedését szokták progeszteron kúrának hívni.
2008. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és annak a progeszteron kúrának milyen hatásai lehetnek, persze amellett, hogy a mensinek meg kell jönnie? a sok ilyen kúra (minden hónapban a norcolut hozza meg a mensit) okozhat férfias kinézetet? konkrétan nem azt kérdezem, hogy férfivá alakít-e :D hanem, hogy nőhet-e ki fekete szőrszál, bajusz pihe helyett megjelenhet-e fekete szőrszál meg ilyenek?
2008. nov. 10. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!