Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS gyorsan Bajt találtam?...

SOS gyorsan Bajt találtam? Hogyan kell helyesen megvizsgalni a mellett itthon?

Figyelt kérdés
20 éves leszek. Ma tapogattam a mellemet, mindent rendben talallok benne. De ha lefekszem, es a bal kezemet a fejem ala teszem es oldalt vegigsimitom, akkor van egy kicsi kemenyebb resz, hosszukás féle, ami befele megy a mellbimbom fele és nagyon megijedtem tole. Ha gyengen simitom, akkor nem erzem, de ha erősen, akkor igen. Ha nyomkalom, jobban erezni, de nem tudom egyertelmuen kitapintani. Daganaztot ki keletne ilyen modon tapintani egyertelmuen? A jobb mellembe nem nagyon talaltam ilyesmit, de nagyon felek. Mi lehet ez? mellrak? Mar sirok mert egyszeruen ketsegbe vagyok esve. Lehet hogy csak tejmirigyek? 1,5 het mulva kellene megjonnie a menszeszemnek, tablettat szedek. Előtte mindig fáj a mellem, mintha le akarna szakadni. Most is már kicsit kezd. És azt is eszrevettem, hogy egyik mellem mintha nagyobb lenne, de nem szemmel, hanem igy tapintva. Kerlek segitsetek, lehet csak rosszul tapintottam ki magamnak es tejmirigyet fogok? Csutortokon jovo heten megyek nodokihoz. A csaladomban nem volt senki rakos szerencsere, anyu felol es apu felol sem senki. Mennyi eselye van, hogy en most rakos vagyok?
2010. júl. 2. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Biztosat csak az orvos tudna mondani, úgyhogy tényleg menj el hozzá. De nem csak daganatot érezhetsz, lehet ciszta, tejmirigy, akármi. Fiatal is vagy még. Menj el azért az orvoshoz, ő majd megnyugtat.

2010. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jovo het csutortokon megyek amugy is, vagy az mar keson van? Annyira megijedtem. Lehet hogy csak rosszul csinaltam, de nem merem meg egyszer mert nagyon megijedtem, meg mindig remegek.
2010. júl. 2. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció közeledtével keményedhet is a mell. Elhiszem,hogy megijedtél ( nekem is volt ilyen), de nem kell kétségbe esni. Csütörtökön majd mutasd meg az orvosnak, ha gond lenne, akkor sem leszel elkésve. Szerintem egyébként nincs gond.


A melledet pedig úgy vizsgáld, hogy először is a két tenyereddel összenyomod (egyiket alá a másikat fölé teszed) és végig tapogatod ujjbeggyel. Emeld fel a karod és nyomogasd végig a hónaljnál is. Persze azt tudni kell,hogy mivel a mell változik a ciklus során célszerű mindig a menstruációt követően elvégezni a vizsgálatot ( úgy tudom a 3. napon).

2010. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így az elmondásod alapján, nagyon nem valószínű, hogy daganatod van. Sőt, azt ajánlom, hogy csütörtökig ne is foglalkozz vele, mert egyre jobban felidegesíted magadat.

Az orvost viszont semmi esetre se hagyd ki.

2010. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most eppen a mensi elott vagyok, másfél hét mulva kell jonnie csak. Mindenkepp szolok a dokinak, de én addig nem birok várni :S februar elején voltam dokinal, akkor vegigtapogatta, azt mondta minden oke. Igazabol nem szoktam onvizsgalatot tartani, tudom nagy hiba, de most tobbet olvastam ilyenekrol, es elhatazoztam, hogy en is megvizsgálom. De már mániákusan vizsgálom magam. Egy hete minden egyes nap tobbszor, eddig semmit sem talaltam, de most uj pozban probaltam, lefekudtem, kifeszitettem a melleimet, a fejem ala tettem a bal kezemet, vegigsimitottam az oldalamat, akkor semmit nem talaltam. Erosebben simitottam vegig, akkor meg mintha lenne ott valami, vegig tudtam kovetni, mert be a mellbimbom fele, ilyen hosszukas, de nem annyira kemeny. De csak ha megnyomom, vagy erosen simitom, akkor erzem. Gyengen, akkor nem. Ha valami elvaltozas lenne, akkor a gyenge simitasnal is ereznem?
2010. júl. 2. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a bordádat érezted. Teljességgel kizárt, hogy 20 évesen melldaganatod legyen. A daganat többnyire pici kemény csomó, édasanyámnak is volt, inggomb nagyságú. Nem ilyen hosszúkás izé, szerintem az a bordád lesz.

25/L

2010. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mensi előtt én is szoktam érezni keményebb kis dudorokat, amire régebben azt hittem rák. Elmentem orvoshoz, mert befostam. Az orvos bár bunkó volt, mert azt mondta, ilyen apróságok miatt nem kell rohangálni, mert nincs nekem semmi bajom. de azért jó volt magamat megnyugtatni.

Persze menj el a saját megnyugtatásod végett

2010. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ilyen ellenorzo kontrolara megyek, de mindnekepp szolok neki.Most más nogyogyaszani dolog miatt megyek.Ez nem a bordam, tuti nem azt erzem.
2010. júl. 2. 13:16
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom eddigi valaszokat, varok meg tovabbiakat.
2010. júl. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!