Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-t érdemes megműttetni?

PCO-t érdemes megműttetni?

Figyelt kérdés
Sok apró tüszőt diagnosztizáltak nálam, lassan túl vagyok egy fél éves fogamzásgátló-kezelésen. Nekem állandóan fáj/fájt tőle a hasam, az orvos mondta lehet ettől. A gyógyszer ugyan enyhíti, de így is ottvan egy bizonyos feszítő érzés, ami borzasztóan zavar. Nem pcos-ről van szó, a sok sik cisztán kívül minden rendben, semmi eltérést nem találtak. Ilyenkor mi a teendő? Sok helyen olvastam hogy a műtét segít, orvos is említette, de nem mondta hogy kilátásban van. Van lehetőség a műtétre? Megéri? Kisbabát nem tervezem, nincs párom. Csak a fájdalomtól szeretnék megszabadulni, és már a műtétbe is belemennék. Neten találtam cikkeket amiben írják ha panaszokt okoz érdemes sebészetileg eltávolítani, de akkor az orvos eddig miért nem ajánlotta? Héten megyek hozzá, esetleg megkérdezhetem róla?
2018. máj. 21. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem cisztával műtöttek tavaly. Azt mondta a dokim, hogy PCOS-t csak diétával és mozgással lehet kezelni, a sok apró ciszta miatt. Engem azért tudtak műteni, mert nagy volt.
2018. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még olvastam, hogy talán leszívni tudják. Barátnőm nővér a nőgyógyászaton, azt mondta ilyennel is műtöttek nőket. Akkor ez mégsem lehetséges? Eddig is rendzeresen mozogtam (heti 5-6 intenzív) és diétát is tartok. Most akkor semmi esélyem a fájdalommentességre?
2018. máj. 21. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez kb. az ötödik ilyen kérdésed, de leírom még egyszer, hátha megérted:

ATTÓL, HOGY SOK APRÓ TÜSZŐ VAN A PETEFÉSZKEDBEN, ATTÓL ANNAK MÉG NEM KELLENE FÁJNIA. Fájni a nagy ciszták tudnak, de jellemzően még azok se nagyon szoktak panaszt okozni, csak ha már tényleg nagyon nagyok. Néhány picike, 2-10 mm-es tüsző az égvilágon semmilyen fájdalommal nem kellene, hogy járjon.


Szóval inkább vizsgáltasd ki magad, hogy mi lehet az oka a fájdalomnak, ugyanis önmagában az, hogy kis apró tüszők vannak a petefészkedben (ami egyébként a ciklus első felében normális dolog is, de mindegy...), nem okoz fájdalmat.

2018. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, most csatlakoztam az oldalhoz, elnézést, nem tudtam hogy volt ilyen kérdés már. Eselteg el tudod küldeni annak a kérdésnek a linkjét? Talán a kérdezőnek tudok majd írni, hátha ő tud segíteni.
2018. máj. 21. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!