Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor mi van?

Most akkor mi van?

Figyelt kérdés

A történet.

Karácsonykor durva nőgyógyászati gondom lett. Konkrétan a következő. Csak kívül égetett, viszketett, megduzzadt, nagyon piros lett. Végig szúró, viszkető fájdalom ami annyira fájt, hogy már sírtam is. Azt hittem gomba, így vettem kúpokat, krémet, de nem használt. Orvoshoz két ünnep között elmentem, de közölték, hogy időpontot csak január 5-e után kapok. Január elején a tüneteket egy időre eltűntek. Azt hittem végleg, de menstruáció előtt pár nappal ha nem is olyan durván mint karácsonykor de újra visszajöttek. Másnap mentem dokihoz, akinek elmondtam a tüneteimet, és hogy a canesten kúp, kenőcs nem használ. Elküldött vérvételre, és kenetlevételre. De időpontot ezekre 4 héttel később kaptam. 2 hete voltam vérvételen, kenetlevételen. Pénteken megkaptam az eredményeket. Azt állapították meg, hogy nincs semmi bajom. Semmit nem találtak. Ennek örülök, de valahol bosszant mert a tünetek nem csak úgy jöttek. Pénteken hívtam a dokit, akinek elmondtam, hogy kizártnak tartom, hogy semmit nem találtak, mert a tüneteim nagyon gyengén de érzem még ma is. Mondtam, hogy lehet allergia mert szednek kell más valamire egy gyógyszert, és hátha ez okozta. Az orvos mondta, hogy allergia vizsgálatot nem végeznek, mert ezt nem fizeti az állam. Ezt csakis magánrendeléssel lehet elintézni. Kértem a nőgyógyászhoz is beutalót, de a doki közölte, hogy nincs semmi ok amiért beutalót adjon.

Gondoltam elmegyek maszek nőgyógyászhoz. Utána érdeklődtem. A várakozási idő időpontra 60-150 nap. A konzultációs díj 130 gbp. A vizsgálat díj és a felírt gyógyszerektől függően a végösszeg akár 500 gbp is lehet.

Most ott tartok, hogy ha újra durva tüneteim lesznek akkor újra megyek dokihoz, de kiharcolom a beutalót.

De addig mivel enyhíthetném a tüneteket ami égés, viszketés? Nem gomba így a canesten kiesik.


2018. febr. 25. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Akkor keres másik maszek nőgyógyász,mert nekem fura,hogy ennyit kell várni! Én felhívtam egy maszek orvost és rá két napra kaptam időpontot és mehettem is.
2018. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is fura hogy ennyit kell várni egy maszeknál.
2018. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém egy héten 3-szor rendel, és időpontot sem kell kérni. Keress másik orvost.
2018. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs ebben semmi fura. Angliában így működik. Én nem maszek nőgyógyászhoz akarok menni, hanem államira, mert dolgozom, fizetem a betegbiztosítást, és járna nekem. De sajnos az állami nőgyógyászhoz csakis a körzeti orvos által kiadott beutalóval lehet menni. Maszek nőgyógyász ahogy írtam sok várakozási idővel és sok pénzbe kerül.
2018. febr. 25. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz elképzelnem, hogy ez így működik. Azért vannak akut esetek, nyilván egy fertőzéssel sem tudsz várni hónapokat. Amikor ismerősöm mesélt az Angliai ellátásról, ő azt mondta, hogy a rendelőkben van hüvelyváladék tenyésztő cső és simán leveszed magadnak a mintát és leadod.


Addig is, amíg nem jutsz el dokihoz, keress valami olyat a patikában, ami több fertőzésre is jó. Nem tudom ott miket lehet kapni, Magyarországon pl. a Betadine kúp vény nélkül kapható.

2018. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13 éve élek kint és én még nem láttam hüvelyváladék tenyésztő csövet. Itt kint 3 évente van rákszűrés amit szintén körzeti orvosi rendelőben egy nővér veszi le a kenetet.

Vannak egyéb vény nélküli gyógyszerek de mivel fogalmam sincs mi a gond , milyen gyulladás így nem tudom mit vegyek. Mivel nem gomba így a hasonló gombaölő gyógyszerek csak pénzkidobás lenne. Arról nem is beszélve, hogy pl az 1db canesten kúp , vele kapható kenőcs 15 gbp került. Receptre csak 8,60 gbp lenne.


Az angol egészségügy borzalmasan rossz. Nem hiába mennek haza inkább maszekrendelésre. Én is mennék, de most nem tudok hazamenni sem.

A kérdés az, hogy van-e valami házi praktika amivel segít a viszketés, égett érzés ellen. Orvoshoz elmegyek újra és újra, de addig is segítsek magamon.

2018. febr. 25. 17:35
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a kép pl: bőrgyógyászat rendelés

[link]


Várakozási idő 75 nap

2018. febr. 25. 17:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos erdemi valaszt nem tudok adni kedves kerdezo, de teljesen megertelek. En Spanyolorszagban lakom, es itt ahol mi elunk (altalaban itt tartomanyonkent eltero lehet a protokoll) szoval itt is haziorvos ad beutalot nogyogyaszhoz es igen, itt is lehet akar 3-4 honap is a varakozasi ido! Itt azt csinalja mindenki, hogy ha nagyon surgos akkor maganorvoshoz megy, vagy a korhazba surgossegire ahol ugyan varni kell neha par orat de legalabb megnezik az embert. Esetleg nalatok ez nem lenne megoldas amig nem kapsz idopontot?
2018. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Betadine hüvelykúp után érdeklődj a patikában. Nálunk ez vény nélkül kapható. Ez jó bakteriális és gombás fertőzésre is. Legalább 7 napig használd esténként, ez rendbe hoz.
2018. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénzbe kerülne a "végtermék" tuti jobbnak találnék szabadságot kivenni és hazajönni. Esetleg előzetesen már Angliából egyeztetni Magyarországi maszek orvossal. Szerintem jobban kijönnél belőle anyagilag és lehet hogy normálisabban is megvizsgálnak. Én is külföldön élek, mégis azért hazajárok dokihoz (mindenféléhez).
2018. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!