Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most ciszta? Vagy mitől késik?

Ez most ciszta? Vagy mitől késik?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna megjönni, érzem hogy a hasam feszül, a cicim is fáj vagy másfél hete, ahogy szokott menstruáció előtt, és 14. napon és az utána következő pár napban volt ilyen sűrű, átlátszó folyásom, ahogxan szokott lenni, tehát peteérésem volt. Kb. háromszor feküdtünk le ebben a hónapban, sosem ment el (ha el is szokott, mindig kiveszi előtte), úgyhogy ettől igazából annyira nem félek. Ráadásul nem is a "kockázatos" napokon. Kb. az előző mensim utána valami kemény kis gömbszerű valamit érzek a bal medencecsontom mellett, ami így fel meg le csúszkál ha piszkálom. A másik oldalon nem érzek ilyet. Ez ciszta lenne? Elvileg nyáron is lehetett cisztám, de túl későn mentünk az orvoshoz és már semmit nem látott.

A ciklusaim változóak, de sosem késtek. Legutóbbiak aug. 7-13., szept. 3-9., szept. 24-30. között voltak, az utolsó egy héttel hamarabb jött, 21 napra. Egyébként beteg is voltam, kb. 3-4 szem antibiotikumot kaptam be, egy ismerősöm azt mondta ettől is késhet.

Bocsánat hogy ennyit dumálok erről, de még sosem késett.


2017. okt. 21. 09:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Akármire keresek rá interneten, cisztát hoz ki.
2017. okt. 21. 09:15
 2/6 anonim ***** válasza:

sosem ment el (ha el is szokott, mindig kiveszi előtte)


Ha védekezés nélkül szexeltetek, ne zárd ki azonnal a teherbeesés lehetőségét. Egyébként lehet ciszta, de az elég durva fájdalmat okoz a menstruáció előtt és alatt is, de ha nem védekeztetek, akkor tényleg teherbe is eshettél.

2017. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Óvszert használunk. Sosem engedném anélkül!
2017. okt. 21. 12:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Sosem fájdalmas a menstruációm.
2017. okt. 21. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt fájdalmas. Aztán lett cisztám, és még hánytam is a fájdalomtól.


Lehet ciszta, ezt hasi ultrahanggal ki lehet deríteni.

2017. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De azt ki lehet tapogatni magamnak? Néhány helyen azt olvasom igen, nehány helyen meg hogy nem. De én határozottan érzek egy kemény kis göböt a bal medencecsontom mellett. És akármire keresek rá, cisztát dob ki.

Most meg úgy fáj a hátam, mint menstruáció előtt. Az összes menstruációs előjelem megvan. De az meg sehol. Ahj, ilyenkor meg úgy "hiányzik" hogy megjöjjön....

2017. okt. 21. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!