Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparatomia ciszta mutet erre...

Laparatomia ciszta mutet erre egyszeruen nem tudok felkeszulni. Nagyon felek 59mm cisztat talaltak nalam. Egyszeruen pánikolok. Volt mar valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

#Petefeszekciszta.laparatomia.nogyogyaszat.mutet.altatas
2017. okt. 5. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:

3 hónapja volt laparotómiám. Sosem volt még semmilyen műtétem, én is izgultam.


Laparoszkópiának indult, de végül vágni kellett. Sajnos, nekem, eltávolították a bal petefészkemet.


Az altatás rendben volt, még aznap este lábra is tudtam állni. 1 hét múlva kiszedték a varrataimat is. A laparoszkópia miatt, nekem, volt a köldökömben is plusz varrat, illetve egy 15 cm-s vágás a bikinivonalon.


Én is tartottam a műtéttől, pláne, hogy így végződött, de hamar túl voltam rajta.


Ha bármi kérdésed van, írj csak nyugodtan.


Ne izgulj, minden rendben lesz!

2017. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5 centis cisztám volt, a doki végül meg tudta oldani laparoszkópiával. Természetes, hogy rettegsz, de gondolj arra, hogy túl leszel rajta. Szurkolok, hogy minden rendben legyen. :)
2017. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Öt hete volt laparotómiám, és én is csak azt tanácsolom, hogy ne izgulj!

Előző nap van egy hashajtás, ami kicsit kellemetlen.

A műtét reggelén felveszed a kincstári hálóinget, bekötnek egy infúziót, beveszed a nyugibogyót. Érted jön a műtősfiú, rádadja a csini zöld sapit, irány a műtő.

A lábaidra húznak egy-egy zsákféleséget, feltsznek a műtő asztalra, beadnak egy altatót, és innentől már nem vagy képben. Az őrzőben ébredsz,ahol egy napot töltesz. Én fájdalmat nem éreztem soha a kórházi tartózkodás alatt, mert mindig kaptam gyógyszert. Az osztályon lábadozol pár napot, és már mehetsz is haza.

Nekem 10 nap után volt varratszedés, és sokat segített a hasszorítós bugyi.

Na meg két-három napig fájdalom csillapító.

Ne félj! Nem lesz semmi baj!

2017. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg sem próbálják a laparoszkópiát? Nekem is ekkora a cisztám,de laparoszkópiát ígértek. Engem jövő hónapban műtenek, ha gondolod,beszélhetünk róla. Nekem is első lesz.
2017. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Magyon aranyosak vagytok! Koszonom

Nektek neztek ca125 es he4 szintet?

2017. okt. 5. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem néztek!


A ca125, nekem normál tartományon belül volt, de sajnos a szövettan kimutatta az endometriózist, illetve találtak pár összenövést is. :(


Te is endo-gyanús vagy?


#1

2017. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok! Nekem az utóbbit nem nézték. Budapesten a Sote 2- műtöttek. Úgy látszik ez változó.
2017. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a ca125 jó volt, a he4 viszont magas.
2017. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Milyennek irtak le a cisztat nektek uh esetleg ct?
2017. okt. 6. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!