Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 cisztám volt a nyakamnál,...

1 cisztám volt a nyakamnál, nem vették időbe eszre, most mar 2van ahogy kimutattak a rontgenfelvetelek. Ez mar biztos mutet? Es miert terjed?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy zöld dió nagyságú ciszta a nyakamon.

Elmész vele a háziorvoshoz, megmutatod neki, elküld a sebészetre.

Készülj fel arra, hogy előtte jól ki fogja neked nyomkodni belőle a gennyet, ami felhalmozódott, vagy tűvel kiszúrja és úgy nyomja ki, de ezt nem fogja érzésteleníteni, szóval ki kell bírnod!

Nem lesz egy kellemes érzés!

Ha ez megvan, helyileg el fogja érzésteleníteni Lidocain sprayvel, felmetszik a területet, eltávolítják belőle a tokot, kivágják, utána injekcióval Betadin és Hidrogén-Peroxidos oldattal kimossák a gennyes területet, elállítják a vérzést, 3-4 öltéssel összevarrják és kész.

Ha szépen gyógyul, hegged a seb, másnap vissza kell menned kontrollra, amikor eltávolítják a varratot, majd megint kapsz injekciós kezelést az említett oldatokkal, fertőtlenítik és kész.

Utána meg napi szinten kell a háziorvoshoz menned kötéscserére.

2016. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
MRI-ről küldtek vissza ortopédiára hétfő reggelre, ugyan ez lesz a folyamat, akkor attól függetlenül, hogy háziorvos, vagy ortopéd küld el?
2016. nov. 12. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ott hogy működik, de engem a háziorvos egyből a sebészetre küldött.

Szerintem a háziorvos fog elköldeni!

Mekkora, milyen nagy cisztáról van szó?

2016. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az nincs rajta a papíromon

max a felvételen, de én ahhoz nem értek. Az ortopéd küldött MRI-re is

2016. nov. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!