Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány kg-tól számít egy nő...

Hány kg-tól számít egy nő teltkarcsúnak?

Figyelt kérdés
Én 170 cm és 75 kg vagyok. Tudom súlyfelesleg van rajtam bőven(65 kg az ideáli súlyom). De már elhízottnak számítok vagy csak teltkarcsúnak? A válaszát előre is köszönöm! (Bocsi, hogy kicsit bután fogalmaztam.)
2010. máj. 25. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Írd be az adataidat és akkor megmutatja, hogy mi is a helyzet!

2010. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább még a teltkarcsúak közé tartozol. Bár a erősebb, vagy gyengébb csontrendszer is játszhat szerepet, de nem hinném, hogy kövér vagy.
2010. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

ez a BMI akkora egy szarság... mi van velünk, akiknek tényleg rohadt nehezek a csontjai,illetve izmosak? nem azokról beszélek, akik ezzel védekeznek, hogy sokat nyomnak, hanem akik valóban ilyenek!!!

anyukám csontsoványan a kórházban 63 kg volt. értsd úgy hogy csontsovány, mint egy auschwitzi menekült!


Én 167 cm és 75kg, 40-es nadrágot hordok, M-es felsőket. De túlsúlyosnak számítok... pedig sportolok és alig van rajtam zsír... ugyan hagyjuk már ezt a süket BMI dumát! majd megnézem mikor fut 40-50percet egy tökéletes BMI-s plázacica.

2010. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hehe utolsónak teljesen igazat adok mindenben :)

Egy szintén sportoló, nehéz csontozatú nő :

2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
végre!!! ehhez az utolsó megjegyzéshez csatlakozom. :) így is van. hülyeség a BMI-s dolog.
2010. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Általában azok szerint hülyeség a BMI, akiknek nem akar összejönni a 25 alatti...

Amúgy meg, ha a plázacica ugyanannyit edz, mint te, akkor sajnos 20-as BMI-vel jobban fog futni, mint te. Ajánlom figyelmedbe a hosszútávfutók alkatát. Valamint az igazán sok erőbefektetéssel járó sportolók BMI-jét (tenisz, futás, kerékpár).

Egyébként is el kell keserítselek, a csontok súlya sajna csak a teljes testsúly 10%-a (vagyis, alig 5-8 kg), nem a "nehéz csontozattól lesz valakin +10..20 kg, azt hiszem ez látszik az arányokból. Egyébként hogy méritek meg a csontjaitok súlyát...?

2010. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mondjuk akkor érdekelne, hogyan magyarázod az édesanyám súlyát. tehát a 165 cm 63 kg, csontsoványan! ha kell mutatok neked zárójelentést is.

heti 3x kardiózom,mellé anaerob edzés.

ez a 75kg-m titka. de mint mondtam ÉN leszarom a BMI-t magasról, én a ruháimnak hiszek.

Ennyi a titka.

és nem magyarázok bele semmit, direkt mondtam, hogy arról van szó, aki nem ezzel takarózik...


de a testépítők is tuti túlsúlyosak :D

2010. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért, más szerve nem lehet nehezebb a szokásosnál.

A testépítők BMI-je valóban nem ideális, nem is tudnak sem 2 percet futni, sem zsákot cipelni, csak felpumpálják magukat semmire nem jó "optikai" izommal.

2010. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem azért van középút, az izomagy meg az ultramaratonos között is...


más szerve nehezebb? melyik? akkor lehet nekem is az agyam súlya, ami feltolja a bmi-t :D


egyszerűen csak el kellene fogadni, hogy vannak robosztusabb alkatok. és inkább vagyok izmosan "túlsúlyos", mint zsírosan... mindenki maga dönti el.

2010. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Honnan tudjam, hogy melyik szerve volt nehezebb? Én csak a tényeket írtam, pl a csontok súlyára, utánanézhetsz nyugodtan.

Csak zárójelben jegyzem meg továbbá, hogy a normál (!) súlyúakat és alakúakat a "teltkarcsúak" gyakran nyápicnak látják, holott nem is azok.

A kérdés meg már megválaszolásra került: BMI (ahol egyébként nem létezik a teltkarcsú hízelgő kategória)

2010. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!