Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval menstruálció...

Fogamzásgátlóval menstruálció eltolás?

Figyelt kérdés

Most jött meg, és jövő hónapban pont akkor kellene megjönnie, amikor épp nyaralni vagyunk az iskolával. Sose szedtem még fogamzásgátlót, de amúgy is elakartam kezdeni, és lehetséges hogya nem első naptól szedem akkor azzal lehessen eltolni? Vagy maradjon a norcorut és majd máskor?

A menstruálcióm amúgy is rendszertelen, de ezt örököltem. Befolyásolhat valamit?

16l



2017. jún. 22. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El lehet tolni, de nem úgy, hogy később kezded!!! A menstruáció 1. vagy 2. napján kell kezdeni (bár attól függ, milyen fajta), szóval ha akarod, akkor holnap reggel irány a doki.


A betegtájékoztatóban le van írva, hogy lehet eltolni: többnyire el kell kell kezdeni a 2. levelet szedni az 1. után szünet nélkül, és vagy végigszedni a levelet, és akkor egy megvonásos vérzés kimarad, vagy addig szeded, amíg nyaraltok, és lesz egy felbontott leveled, amit félre kell tenned (és esetleg még máskor trükközhetsz vele).

2017. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha esetleg ez még sem jönne össze (mert az orvos nem tud időpontot adni) akkor marad a norcorut?
2017. jún. 22. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót az első három hónapban tilos tologatni. Szóval az itt nem játszik. Én mondjuk mást se vennék be 16 évesen... Szokj hozzá, hogy a menstruáció az életed velejárója.
2017. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megszoktam már, de mindig a legrosszabbkor jön meg. Ráadásul elég rendszertelen és már rengetegszer szedtem a norcorutot meg ilyen gyógyszereket a beállítás miatt de akkor sem szabályos..
2017. jún. 22. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán hagyni kéne beállni ahelyett, hogy ezt a sok szart úgy eszed, mint a cukrot...
2017. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az első 3 hónapban erre nincs lehetőség illetve ilyenkor még jobban el tudja rontani ezt ugyanis ilyenkor jelentkezik a pecsételés, áttöréses váratlanul jelentkező vérzés, mellékhatások.
2017. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!