Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cukorbetegek, vagy cukorproblé...

Cukorbetegek, vagy cukorproblémával küszködők SOS? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni..

Szóval a helyzet az, hogy ma voltam dokinál, hogy nézzen egy vizeletet nem e fel vagyok fázva...De nem, negatív lett..A problémám sajnos nagyon gyakori vizelés ami nem csíp, de általában sokszor - sokat pisilek..Már jó ideje..Megkérdezte a dokinő hogy mikor ettem, mondtam kb másfél órája..Nézett vércukrot, hogy milyen evés után.. 1.7 volt, mire mondta hogy ez nagyon alacsony főleg evés után.. :(( Holnap vissza kell mennem hogy éhgyomorra is nézzen egyet...De már előre félek hogy ha most ilyen kevés volt akkor milyen lesz éhgyomorra.. :(

Arra lennék kiváncsi hogy ha van köztetek olyan valaki akinek hasonlóan alacsony a vércukra, akkor mire számíthatok, pl. milyen kivizsgálások, kezelések...Nagyon félek, nem akarok tartósan cukorproblémákkal küszködni... :(


2010. máj. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem teljesen tiszta, hogy Te most már diagnosztizált cukorbeteg vagy, aki inzulint használ, vagy pedig most mértek egy 1,7-es vércukrot és ezért vagy megijedve?

A sok pisilés lehet cukorbetegségtől, de akkor jó magasnak kellett volna lennie a vércukorszintednek. Persze sokat pisilni lehet millió más okból is és ez az 1,7 tényleg elég kevés, de szerintem egyelőre ne aggódd túl a dolgot, majd meglátjuk milyen lesz a következő vércukorszinted. Érdekes amúgy a dolog, úgyhogy én örülnék neki, ha megírnád majd... :)

Kösz

2010. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A lényeg az hogy nem vagyok diagnosztizált cukorbeteg, nem az a problémám hogy magas a cukrom, hanem hogy túl alacsony..A sok pisiléses dolgom miatt mentem hogy hátha fel vagyok fázva, a végén meg vércukormérés lett belőle.Ma éhgyomorra 3.8 volt a cukrom, amire azt mondta a doki hogy még ez is elég határeset mert hogy ez is alacsony egy kicsit, de nem olyan vészes mint a tegnap étkezés utáni 1.7 - es cukormérésem. A bajom az hogy sok értelmeset nem mondott a pisilésem miatt nem küldött sehova tovább..A cukromra se mondott semmit..De az a baj hogy tegnap a doktornő volt ma meg a doktor úr...A dokinő tegnap azt mondta hogy lehet hogy kivizsgálásra küld ha ma is alacsonyabb a kelleténél a cukrom, de ebből nem lett semmi, mert a kedves doktor úr nem mondott semmit...Szerinted nem vészes és ne foglalkozzak vele?

Amúgy aztmondták és olvastam is hogy az alacsony vércukorszint is ugyanolyan veszélyes, mint a magas. Ugyanúgy kómába lehet esni tőle stb...

Hátha válaszolsz akkor köszönöm :)

2010. máj. 7. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri 3,8 az teljesen oké, az az 1,7 tényleg elég furcsa, de van egy hibalehetőség, amire ritkán gondolnak: lehet, hogy rosszul mért a vércukormérő. Gondolom az 1,7-es kajálás utánit csak olyan kis automatával mérték, a labor azért pontosabb általában. Érdemes lenne párszor még megmérni, kaja előtt, meg után (kb. 2 órával utána) és ha nem mér még egyszer ilyen alacsony értéket, akkor ne foglalkozz vele, nekem elég valószínűnek tűnik, hogy csak egyszerűen hülyeséget mértek először. Amúgy az alacsony vércukorértéktől is lehet bajod, de azért ezt ne úgy képzeld el, hogy egyik percben semmi bajod, a másikban meg már kómában vagy, hanem előtt ideges, ingerlékeny leszel, nagyon éhes vagy, esetleg izomgörcseid, rángások lehetnek, szédülsz, furcsa látászavaraid lehetnek és ha ekkor eszel gyorsan valami jó cukrosat, pl. kólát iszol (de nem cukormenteset!), vagy szőlőcukrot eszel, akkor az felviszi rövid idő alatt, aztán érdemes enni valami lassabban felszívódó szénhidrátot, pl. egy zsömlét is, hogy ne essen vissza. De mondom, szerintem Nálad nem ilyesmiről van szó, hanem szerintem símán rosszul mért az automata.

Ellenőrizgesd egy picit, amíg meg nem unod és ha mindig jó, akkor nyilvánvaló, hogy ez volt az ok.

A pisilés miatt meg egy vizeletvizsgálat kellene, van-e benne fehérje, vér, genny? Ha felfáztál, akkor kis antibiotikum kéne, ha más oka van, akkor meg kezeljék azt.

2010. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ..A vizeletemet megnézték.. Azt mondták nem vagyok felfázva, nem volt benne semmi..

Én is erre gondoltam hogy néha szúrópróba szerűen azért megfogom méretni..Amiket felsoroltál tüneteket, nekem pl néha van az ingerlékenység, a hirtelen éhségérzet, vagy hogy valami édeset kéne ennem, meg mostanában sokat fájt a fejem pedig nem vagyok egy fejfájós tipus..És hát elég fáradékony is vagyok, de ezt betudtam a tavaszi fáradtságnak...

2010. máj. 8. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:

A tesóm cukormérője akkor mutat 1.7-et ha kevés vért csepegtetünk rá.Úgyhogy szerintem is mérési hiba volt.

cukorbeteg fiú huga

2010. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!