Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegek! Megértőbbnek...

Cukorbetegek! Megértőbbnek kellene lennem vele?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy cukorbeteg sráccal és sokszor nem tudok rajta kiigazodni. Talán túl érzékeny, legalábbis könnyen rosszul esik olyasmi, amiről nem gondolnám, hogy bántó. Nem gondolnám, hogy az én stílusom nyers, ugyanis még sose volt ilyen, ő az egyetlen aki hamar megsértődik dolgokon. Ha nem írok neki megkérdezi mi a baj, de ha meg írok sokszor egyszavasan válaszol és mondja is hogy most nincs kedve semmihez. Ez elég sűrűn előfordul. Elhív találkozni, de aznap kiderül, hogy épp megint rossz napja van amit úgy kell kihúzni belőle, és nekem meg ilyenkor már nincs kedvem összefutni vele. Azt tudom, hogy az időjárás eléggé megviseli a betegsége óta, de egyszerűen így nagyon nehéz vele. Nem tudom hol az a határ, amit még el kellene néznem neki. Nyilván baromi rossz, hogy napi 5x szúrja magát és nagyon szigorú diétán van, ennek ellenére sokszor magas a cukra. Megértőbbnek kellene lennem? Csak ha hosszútávon gondolkodom nem tudom lenyelnék-e mindent, hogy én alkalmazkodjak hozzá.

Más cukorbetegre is jellemző az ilyen viselkedés? Esetleg ha van kedvetek írni én szívesen elolvasnám mi változott meg azóta amióta cukros lettél.

Köszönöm előre is! 21/L és 23/F


2011. aug. 26. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább depresszióra utal és nem a diabetesre.

Neked kell eldönteni,hogy mit viselsz el,vagy mit teszel szóvá.

2011. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű a helyzet...minden esetre azt ne engedd,hogy mindenre a cukorbetegséggel takarózzon.Lehet,hogy kicsit nagy az ego-ja(megsértődés)vagy tényleg elhagyta magát a betegsége miatt.

Mélységesen megértem a betegség kellemetlen velejárói miatt,de nekem is vannak a hétköznapjaimat zavaró "dolgaim"mégsem mutatom ki.Ha negatívak vagyunk,szomorúak,dühösek egy idő után nem csak cukorbetegek leszünk,hanem más betegség is megtalál.

2011. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A másik:Hogy tudsz megismerni valakit,akinek legtöbbször rossz napja van és nem nyílik meg?Nem lehet mindig végtelenül toleráns az ember.

Valahogy tudatni kéne vele nagyon kedvesen,hogy bújjon elő az elefánttornyából.

2011. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség egy pszichoszomatikus probléma, tehát már eleve ott valami gáz van a lekiekben.
2011. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves tanácsokat.

Még nem tudom mi lesz ebből az egészből, mert ha ott vagyok vele nem él a lehetőségekkel, de mégsem akarja hogy elmenjek, visszatart a végtelenségig. Azt mondja tudja, hogy változnia kell. Az esélyt megadom neki.

Egyébként az utolsónak is igaza van, legalábbis akkor jött ki neki a cukor amikor meghalt az apukája.

2011. aug. 30. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!