Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki régebben (1-2éve...

Ha valaki régebben (1-2éve hosszabb ideig, azaz 3évig) orvosi előírásra) Rivotrilt szedett és most lesz altatásos műtétje, lehet utóbb valamilyen pszichés-idegi problémája?

Figyelt kérdés

A nejemnek egészségügyi kürete lesz egy hónap múlva, rövid altatásban. 1,5-2éve hagyta abba a depresszió miatt, orvosi rendelvényre szedett Rivotrilt (alternatív gyógymódok, természetgyógyászat és sok sport segítségével).

Én javasoltam neki, hogy mondja el az aneszteziológusának a megbeszélésen a Rivotrilt. A nejem ezt (nagyon-nagyon!!!) határozottan visszautasította. attól félek, hogy amikor magához tér az altatásból, újra jelentkznek idegi-pszichiátriai gondok - ebben kérem véleményeteket.



2016. szept. 30. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én több mint 6 éve szedem a rivót, szintén orvosi utasításra. Közben tavaly augusztusban volt egy altatásos érműtétem. Még csak fel sem merült bennem, hogy szólnom kellett volna erről az orvosnak. A műtét simán lezajlott, és azóta sincs semmi bajom. Neked ez miért jutott eszedbe?
2016. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rég kiment a szervezetéből a gyógyszer. Egyébként ha szedné, akkor sincs baj, attól még megcsinálják a műtétet. Nem fog visszatérni neki a betegsége. A műtét előtt vehet be nyugtatót is.
2016. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Neked ez miért jutott eszedbe?"

1. kórházban egy szobatársam őrjöngött másfél hétig azután, hogy magához tért az altatásból (igaz, ő nem depressziós volt, hanem alkoholfüggő)

2. Amikor nejemen ANNYIRA rajta van a depressziós roham, hogy a gyógyszerét se hajlandó szedni, akkor viselkedik úgy, mint a 1-ben írt illető.

2016. szept. 30. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Átmenetileg szedjen nyugtatót a feleséged Úgy látszik, hogy érzékeny az idegrendszere. Nekem GAD-om, és középsúlyos depresszióm volt több évig. Nem fogja kihozni a trauma, ha szed idegcsillapítót. Egyébként én amikor felébrendtem a rövid altatásból, azt kérdeztem mikor fogják már megcsinálni az egészségügyi küretet? Mondták, hogy rég túl vagyok rajta. Ez még a műtőben volt. Kezdjen el relaxálni is erre a problémára, az is sikeres lesz. Meg kellene neki magyarázni, hogy nem fáj, és ha altatják, nem is érez semmit utána sem. Én is borzalmasan féltem gondolhatod, mivel még nem volt terhességmegszakításom sem. Annyit fog érezni, hogy bekötik az infúziót neki, és lassan elkezdik adagolni az altatót. Ne ijedjen meg, mert szédülni fog egy kicsit, és foroghat vele a szoba. Ez nagyon rövid ideig tart, 10 mp kb, azután már nem tud magáról. Ez egy rövid altatás, így veszélye nincs.
2016. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!