Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ennek van igazság alapja?

Ennek van igazság alapja?

Figyelt kérdés
nem is tudom, hol, de olvastam vagy hallottam, hogy aki fiatal korától(9-10) sportol, annak későn jön meg a menstruációja. ez igaz? és ha igen, akkor miért van ez?
2010. ápr. 23. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz, hacsak nem erőlteti túl magát.

Én 10 évesen kezdtem sportolni, és 12 évesen menstruálni.

2010. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért nem igaz, mert nem tudod, hogyan lemérni. Senki nem mondja meg neked, hogyha nem sportoltál volna akkor előbb megjött volna. Érted ugye? :)
2010. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Értem, persze, de szerinted 12 évesen már túl öreg voltam, és ideje volt, hogy megjöjjön? :)

Szerintem egyáltalán nem volt későn.

2010. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Harmadik, ezt most nekem írtad? Mert akkor lehet mégsem értetted amit írtam :) (második voltam)
2010. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)) én megértettem, amit írtatok! :)) amúgy azt kifelejtettem a kérdésből, amit az első válaszoló írt: "hacsak nem erőlteti túl magát". az miben befolyásolhatja?
2010. ápr. 23. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:

A menstruációnak köze van a testben lévő zsírszövethez. Ha valaki intenzíven sportol, gyakorlatilag alig van rajta zsírszövet, így az ösztrogén termelése is kevesebb. (A zsírszövet is termel ösztrogént)

Emiatt lehet az, hogy később kezd el menstruálni.

2010. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9 éves korom óta atlétizálok, heti 5 kemény edzésem van...

13 éves koromban jött meg először, ami egyáltalán nem késő...

2010. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én úsztam, és 15 évesen jött meg...

És igen: a kemény sportolás befolyásolja mégpedig azért,mert a sportoló lányoknak gyakran kevés a testzsírszázalékuk (nekem 7 volt, a normális 15 -20 % körül van) , és ezmiatt a szervezet nem "pazarol" a menzeszre. persze ez nem egészséges,de pl. én nemtudtam felszedni zsírt magamra..

ez az élsport egyik hátránya.

2010. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Sportoltam 4 évet még nem jött meg

13/F

2010. máj. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én 2 éve kézilabdázok és pár hónapja jött meg elöszőr.

Szerintem nem befolyásolja a sportolás :)


13 L

2010. máj. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!