Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor először megyek nőgyógyá...

Amikor először megyek nőgyógyászhoz fog kérdezősködni?

Figyelt kérdés
Mármint úgyértem, hogy a panaszaimat elmondom, de pl ha hüvelygombával megyek el, akkor meg fogja kérdezni, hogy szűz vagyok-e? :/ És amikor ti voltatok először, anyukátok bement veletek? Vagy egyáltalán be szabad? Remélem nem, mert anyu nem tudja, hogy nem vagyok már szűz. 17/L

2016. júl. 17. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen, mindig megkérdezi az első alkalommal a doki (sőt azt is hogy mikor volt meg először és utoljára, rendszeres-e, van azzal valami gondod) mert nem mindegy hogy hogy vizsgál meg amúgy. Ha szűz vagy akkor csak végbélen keresztül, ha nem akkor simán és vesz le rákszűrést is egyből és amúgy a párodnak is kell kezelés szóval szólnod kell emiatt is mert óvszerrel is adogatás lesz belőle és nem gyógyulsz meg.

Nem kell bemennie anyukádnak, max ha te kéred, anyukád nem kérheti!


Velem nem volt bent, egyedül mentem a rendelésre is 17évesen, azóta is, ez egy olyan dolog amit egyedül kell végigcsinálni, szerintem. A férjem se jött be, csak amikor már volt értelme :)

2016. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Anyukád megvár szépen kint és kész. Meg fog kérdezni a doki olyan általános dolgokat, mint élsz-e szexuális életet, rendszeres-e a havid, mik a panaszaid. Tudnia kell-, hogy szűz vagy-e még, mert akkor úgy vizsgál.
2016. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
29%
Végbélen keresztül mit vizsgál a nőgyógyász?
2016. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dokifüggő de van aki szüzeket csak így vizsgál van aki simán max óvatosabban... A végbél és a hüvely között nincs semmi ami akadályozná az érzékelést, a tapogatást. Ha a köztes részben a douglasban folyadék van akkor alapból jön a gyanú gyulladásra.

Így a méh méretét, elhelyezkedését ki tudják tapintani végbélen keresztül is .Az orvos egyik keze a hüvelyben vagy a végbélben van, a másik kívülről nyomkodja a hasat, így tájékozódik. A hüvelyben lévő kezét helyettesíti a végbélben lévő.

2016. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 18. 04:08
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Köszönöm a választ. A kérdésemet nem tudom, miért pontoztátok le, úgy látszik, ha valaki nem tud valamit, inkább hallgasson. Az én életemből hál' Istennek kimaradt a végbélen keresztüli nőgyógyászati vizsgálat. Elméletileg tudom, hogy lehetséges, de nem tudtam, hogy gyakorlat.
2016. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!