Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teherbe eshet valaki hogyha...

Teherbe eshet valaki hogyha szed fogamzás gátlót?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó és tele beszéli a fejem hogy terhes.

Minden nap szedi rendesen a gyógyszert de egyik nap bevett egy antibiotikumot is...és azt mondta hogy az gyengíti a hatását.

Szóval...megnyugodhatok vagy kezdjek el spórolni?


2016. jún. 14. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikum gyengíthet,szóval ajánlott kiegészítő védekezést alkalmazni.. 😊
2016. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum és a fogamzásgátló leírásában is benne van, hogy ha fogamzásgátlót szedsz akkor az antibiotikum szedése alatt kiegészítő védekezést kell használni.

Szóval igen, az esély meg van rá. Nem Ő lenne az első aki így esik teherbe.

2016. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt hogyhogy csak 1 antibiotikumot vett be? Általában kúraszerűen írják fel.

Másrészt az antibiotikum valóban gyengíti a hatását, de ettől még nem törvényszerű hogy terhes leszel.Kiegészítő védekezés ilyen esetben nem árt, de szerintem ezt sokan nem tartják be, mégse lesznek rögtön terhesek.Főleg nem 1 szemtől.

Harmadrészt van olyan aki tabletta rendes szedése mellett is terhes lett.De azért erre nagyon nagyon kicsi az esély. Rá van írva amúgy a betegtájékoztatókra, hogy a tabletta kb. 97-98 %ban véd. Tehát nem 100 (mondjuk a gumi is csak 99% asszem). Az a 100 % ha nem szexelsz, de gondolom nem ez a cél :-)

2016. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Neked azt mondja, hogy szed fogamzásgátlót. Talán így szabatosabb a mondat.
2016. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok: azt lehagytam hogy azért erre nem kell ráparázni.

Egyik barátnőm tablettát szed és gumit is használnak, mikor a gumi kiszakadt, rohant esemény utániért...szóval könnyű erre ráfeszülni, de azért ennyire nem egyszerű a tehrbeesés.Vannak extrém esetek de azért nem ez az átlagos.

2016. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. Vagyok: párdon, újraolvastam a kérdést, bocs hogy lánynak néztelek :-) azt hittem barát barátnőd és az abortuszra akarsz spórolni :-D
2016. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

És a nyelvtan leckét... :D

2016. jún. 14. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!