Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik a nőgyógyásznál?

Mi történik a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Lehet butaság, de kicsit félek a nőgyógyásztól, ugyan 19 vagyok, de még nem voltam. Több mint 2 éve megerőszakolt egy pali, és utána pár napig véreztem, félek ezt neki elmondani. Nem fog lenézni, vagy ilyesmi? Azóta nem mertem elmenni orvoshoz, viszont amióta ez volt fáj a hasam együttlétkor, és ha pisilek.

Köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 1. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, semmi okod az aggodalomra. Persze, mindenkinek kicsit kellemetlen a nőgyógyásznál levetkőzni meg bizalmasabb dolgokról beszélni, de hidd el, hogy ezer meg ezer hasonló történetet hallott már.

Először is tisztálkodj meg rendesen, szőrteleníts stb.. A rendelőben majd le kell venned a bugyit egy kis elfüggönyözött öltözőben, szóval jobb, ha valami hosszított felsőben mész, hogy ne pucér fenékkel sétálj át a vizsgáló asztalhoz. Lehet, hogy meg fogja kérdezni az orvos, hogy mikor menstruáltál utoljára, volt-e rákszűrésed (azt egy vékony pálcával veszik le, nem fáj), a ciklusod átlagosan hány napos (vérzés első napjától az következő vérzés első napjáig hány nap telik el), meg hasonlók.

Mindenképpen őszintén mond el neki, ami veled történt. Az is lehet, hogy van cisztád, vagy endometriózisod (nekem is azért fájt nagyon együttlétkor a méhem), ezek könnyen eltávolíthatók, nem kell aggódni.

Lehet, hogy pszichés okokból van fájdalmad, ennek mindenképpen utána kell járni, hiszen nyilván megviselt ez a borzalom.

Meg fogja kérdezni, hogyan védekezel, szedsz-e gyógyszert stb. Legyél teljesen őszinte és merjél kérdezni.

Biztos lehetsz benne, hogy nem fog lenézni az orvos, hiszen neki ez a szakmája, ezért tanult éveken át.

2016. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szőrteleníteni nem kell, csak zuhanyozni.
2016. jún. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen női orvoshoz menj! Legalább is az elején.
2016. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már bocs, de nálam a higiéniához az is hozzátartozik, hogy nem úgy megyek orvoshoz, meg amúgy sehova sem, hogy dzsungel van lent...
2016. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok nem értenek egyet a szőrtelenítéssel. Amikor női dokihoz jártam szóvá is tette. A szőr védővonal a fertőzésekkel szemben...már bocs.
2016. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megteheted magán nőgyógyászhoz,női orvoshoz menj,csúnyán hangzik de 9-12000 ft de a pénz miatt figyelmessebbek,tapintatosabbak,meg nő előtt könnyebb levetkőzni,hosszi felsőbe menj,a z picit takar amikor levetkőzöl.


Az orvos beszélgetéssel indít,ha szűz valaki ott él kell mondani mert őket óvatosabban,picit másképp vizsgálják még.


Beszélgetés után vizsgáló ágyhoz átsétálsz,bugyit,nacit leveszed,zokni maradhat,vizsgáló ágyra felfekszel,lábtartóra teszed a lábad,fenékkel az ágy vége felé lecsúszol.


Jön az orvos 1 ujjal hüvekyedbd nyúl,másik kezével a hasad végig nyomkodni,a még fekvését tapintható ki ekkor,majd kiveszi az ujját a hüvelyedből és egy kacsa nevű eszközt tesz be amivel a hüvelyedből tágítani tudja,ebbe a kacsába egy pálcikával benyúl és sejtmintát vesz tőled.


A rákszűrést után pici párnapos vérzés előfordulhat.


Youtubon ha nagykorúként freemaillel leregisztrálsz videót láthatsz róla

2016. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se borotváld le, ha egyébként sem csinálod, mert az orvosok nagy része egészségtelen dolognak tartja és előfordulhat, hogy "be is szól" emiatt. Javaslom a női nőgyógyászt, ma már vannak elég sokan szerencsére.
2016. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!